Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Порядок встановлення батьківства

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
19 Січень 2016, в 12:23

Цей процес відбувається за допомогою двох способів. По-перше, через РАЦС. У такому випадку батько й мати дитини звертаються до органу реєстрації з метою вказати походження дитини. Заповнюєть відповідну заяву. З таким проханням звертаються чоловік і жінка, які не перебувають у шлюбі. Заява може бути подана і неповнолітньою дитиною, з повідомленням заздалегідь батьків. По-друге, встановлення батьківства проводиться через суд. Подати позовну заяву має право мати, опікун і навіть сама дитина по досягненню нею вісімнадцяти років. З таким проханням до державного органу може звернутися той, хто вважає себе батьком. Необхідно надати перелік доказів на розгляд, в деяких випадках знадобляться свідки. У спірних і скрутних випадках, суд може призначити ДНК тест. Аналіз є високоточним, тому часто використовується в якості вагомого доказу. На підставі всіх відомостей суд виносить рішення.

Адвокат в Києві, допомагаємо встановити батьківство

Судова практика показує, що найчастіше встановлення батьківства необхідно при призначенні аліментів, коли чоловік не визнає себе батьком і відмовляється виплачувати фінансову допомогу. Також частими є випадки, коли особа бажає спростувати факт батьківства. Наприклад, дружина живе разом з фактичним чоловіком, а дитиною батька записала юридичного чоловіка. Або причиною розлучення стала невірність колишньої дружини, цілком логічно в такій ситуації піддати сумніву факт батьківства.

Це тонкі питання, при вирішенні яких необхідна допомога професіоналів. Юристи нашої компанії мають багаторічний досвід роботи у сфері сімейного права. Проконсультують і вирішать складні правові питання. Допоможуть зібрати необхідні докази, скласти документи. Представлять інтереси в суді.

Звернувшись до нас за правовою допомогою, ви отримаєте повний спектр професійних юридичних послуг в області сімейного права.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про процедуру визнання батьківства

Питання висунутих прав на батьківство цілком визначається нормами і правилами, прописаними в СКУ. Особливо це стосується ситуацій, коли біологічна мати не перебуває в офіційно зареєстрованих сімейних відносинах з чоловіком. Так в 126 статті цього кодексу прописано, що якщо батьки не перебувають у діючих сімейних відносинах, в такому випадки мати дитини визначається відповідно до документом, виданим з охорони здоров'я установою. Батьківство ж визначається за наступними критеріями. В першу чергу на основі заяви на отримання батьківських прав, яке має бути подано від імені фактичних батьків. Також права на отримання батьківства можуть бути визначені за судовим рішенням, вході розгляду поданого позову.

У тому випадку, якщо позовна заява не подається особисто, тоді це можна зробити, або через довірену особу, або скористатися поштовими послугами найближчого відділення Укрпошти. Але варто зазначити, що така заява буде мати юридичну силу виключно після нотаріального засвідчення. Причому запевненням підлягає не тільки сама заява, але і представницькі повноваження довіреної особи. Батьківство може бути визнано на основі практично будь-яких доказів, які б підтверджували даний факт. Єдиний нюанс полягає в тому, що вся доказова база повинна бути зібрана відповідно до норм ЦПК. Відомості про батьківство можуть бути отримані в рамках проведення допиту зазначених свідків, а також після проведення експертизи на молекулярно-генетична схожість між передбачуваним батьком і дитиною. Навіть особисте листування може стати хорошим аргументом в цій справі. Але головним інструментом для визначення батьківства все одно буде виступати генетична експертиза. Це пов'язано з тим, що даний захід може з практично сто відсотковою впевненістю показати реальний стан речей. Складність полягає в тому, що подібна послуга надається в Києві і Дніпрі. В інших же містах така експертиза офіційно не проводиться.

Природно, це тягне за собою велику кількість незручностей і непередбачених витрат жителям інших міст нашої країни. Адже для вдалого проведення процедури необхідно взяти проби крові відразу у трьох осіб: матері, дитини і можливого батька. Судовий позов про визнання батьківських прав, крім самого передбачуваного батька, може подаватися матір'ю, піклувальної організаціями, а також самою дитиною, але тільки у випадку досягнення ним повноліття. Дана заява приймається судовими інстанціями в тому випадку, якщо після народження дитини в реєстраційну книгу була внесена вся необхідна інформація. Тобто, якщо на момент народження сина мати не перебуває у шлюбних відносинах з чоловіком, то вся інформація про батька повністю записується виключно за її свідченнями.

У практиці може зустрітися ситуація, коли з тих чи інших причин неможливо отримати свідчення матері. Так може статися внаслідок смерті біологічної матері дитини під час пологів або ж неможливості точного встановлення її поточного місцезнаходження. Тоді інформація про батьків дитини записується на підставі інформації, поданої іншими близькими родичами. Якщо ж і їх неможливо знайти, тоді необхідно звернутися до уповноважених осіб з охороноздоровчого установи, в якому і відбулася поява на світ розглянутої дитини.

У випадки, якщо немає ніяких шансів вийти на зв'язок з родичами народжену дитину, тоді процедура його реєстрації відбувається за участю уповноважених державних органів. Ними ж в підсумку буде визначатися його ім'я, прізвище, а також проводиться пошук справжніх батьків.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок