Держава може виділити землю за двома схемами. Перша це право на безкоштовне надання ділянки під ІЖС. Земельним кодексом статтею 121 передбачає право жителів на безоплатну ділянку землі з державних запасів, для зведення на ній будинку, госп-будівель:
- Ділянка в селі до 0.25 Га.
- Ділянка в селищі до 0.15 Га.
- Ділянка в місті до 0.10 Га.
- Під гараж до 0.01 Га.
Переоформлення землі під зведення безкоштовно робиться за статтею 118 Земельного кодексу, обґрунтовується технічними докази, які підтверджують розмір ділянки, що перебуває в користуванні. Щоб стати володарем землі з державних запасів, потрібно:
- Написати до місцевої ради заяву.
- Місцеве управління розгляне заяву і прийме рішення надати ділянку або відмовити.
- Після отримання дозволу від місцевої влади, потрібно розробити землевпорядну документацію на ділянку землі.
- Проводиться розробка проекту землевпорядною організацією, для даної ділянки і робить всі необхідні дії з проведенням документів по потрібним органам.
- Місцеве управління має зробити затвердження проекту з приводу відведеної ділянки землі і передача в приватні володіння.
- На основі висновку місцевого управління, управління земельними ресурсами передає акт переходу землі в приватну власність.
Друга схема передбачає виділення землі юридичній особі, яке планує використовувати її під забудову з подальшою реалізацією об'єкта. Процедура оформлення дозвільної документації в даній ситуації аналогічна і починається з написання заяви та підготовки проекту. Рішення про відведення ділянки будуть приймати на сесії місцевих органів самоврядування, натомість забудовника можуть зобов'язати виплатити матеріальну винагороду на користь бюджету і провести роботи по проведенню комунікацій або зведення муніципальних будівель.
Отримати землю буде набагато простіше, якщо врегулюванням бюрократичних процедур займуться наші адвокати по будівництву.
Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому