Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Адвокат свідка у кримінальній справі

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
24 Лютий 2016, в 19:20

Абсолютно кожен учасник судового процесу може брати участь на стадії попереднього слідства або подальшого розгляду разом зі своїм захисником, і свідки у кримінальній справі - далеко не виняток. Щоб уникнути непотрібного тиску з боку органів досудового розслідування і просто відчувати себе впевненіше і, що найголовніше – більш захищеним - рекомендуємо вам вдатися до допомоги висококласного адвоката.

Адвокат для свідка в кримінальній справі

Нажаль, рівень правової культури громадян України знаходиться далеко не на найвищій позначці, а тому, немає ніякої гарантії, що ви, як свідок, цілком і повністю знаєте власні процесуальні права. Перш за все, вам необхідно прибути до компетентного органу у встановлений час. На вас покладається обов'язок давати правдиві пояснення по суті кримінального провадження. Однак якщо воно стосується ваших близьких або членів сім'ї (вичерпний перелік яких також представлений в Кримінальному процесуальному кодексі України), ви маєте право відмовитися давати будь-які пояснення.

Проте, не варто забувати, що нерідкі випадки, коли особи, які прибули в слідчий орган для надання свідчень, виходили з нього, отримавши повідомлення про пред'явлення підозри. Саме тому для того, щоб ваш процесуальний статус залишався незмінним, рекомендується проводити допит за участю адвоката з боку свідка.

Якщо вам належить участь в досудовому розслідуванні в якості свідка, озбройтеся надійним захистом висококваліфікованого адвоката. Тим більше, що саме з таких фахівців і складається колектив нашого адвокатського бюро. Ми працюємо в Києві і передмісті. Неодмінно звертайтеся до нас!

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про адвоката для свідка в кримінальному процесі

В першу чергу потрібно уточнити, ким саме є свідок у кримінальній справі з точки зору чинного законодавства. Свідком називається особа, яка за даними співробітників правоохоронних органів або боку потерпілого або обвинуваченого, має в своєму розпорядженні важливою інформацією або деталями обставин скоєного злочину. На першу вимогу уповноважених дізнавачів, свідок зобов'язаний з'явитися у вказане місце і час для детальної та правдивої дачі показань, що стосуються зазначеної в повістці кримінальної справи.

Якщо свідок систематично відмовляється з'явитися до дізнавача, оперативнику або ж до судових інстанцій, то він може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, адже це ставить під загрозу всі розслідування. Хоча свідок і приносить урочисту клятву, все одно можна зустріти ситуації, коли даються завідомо неправдиві показання. Тоді особу, яка дала такі свідчення, буде притягнуто до кримінальної відповідальності і отримає покарання у вигляді штрафу, арешту або виправних робіт. Все це індивідуально і залежить від конкретно взятого випадку.

Коли особа раніше брала участь в проведенні обшуків в ролі понятого або ж було пасивним очевидцем тих чи інших подій, то його виклик на допит провідним розслідування слідчим носить абсолютно нешкідливий характер і зовсім не завдає навіть дрібних неприємностей, крім необхідності витратити час. Потрібно буде тільки підтвердити сам факт пасивної участі або спостереження за вчиненим злочином або подією, що призвів до вчинення протиправних або незаконних дій. Вся озвучена інформація буде точно записано в протокол, з яким свідок буде ознайомлений і повинен буде поставити підпис, що підтверджує правильність викладеного.

Справа приймає зовсім інший оборот, якщо на допит для надання свідчень викликається особа, яка побічно або безпосередньо могло бути причетна до здійснення злочинних дій. Потрібно розуміти, що спочатку запрошена на роль свідка особа може бути досить швидко перекваліфікована в підозрюваного на підставі отриманих свідчень. А з цього будуть слідувати всі, пов'язані з отриманням нового статусу, неприємності. Аж до таких запобіжних заходів, як позбавлення волі.

Варто відзначити, що будь-який свідок має повне право розраховувати на отримання юридичної допомоги під час проведення допиту, очної ставки, впізнання, реконструкції обставин скоєного злочину і так далі. У тому випадку, якщо сам потерпілий, свідок, його прямі родичі потрапляють під загрозу кримінального переслідування в силу озвучених показань, то в присутності уповноваженого слідчого можна отримати від адвоката необхідну юридичну консультацію. Але це далеко не всі права, якими наділений свідок.

Також він може свідомо не давати ніяких свідчень, здатних завдати шкоди йому самому або представником його сім'ї. Крім того, він може не давати взагалі ніяких свідчень, поки не буде задоволено його прохання про надання адвоката. Тобто без юридичної консультації можна взагалі нічого не говорити. Якщо дізнання відбувається не на рідній мові, то свідок може розраховувати на отримання перекладача. Це дає можливість давати показання на мові, носієм якого і є свідок, що позитивно відбитися на відтворенні деталей скоєного злочину.

Свідок має право попередньо отримати матеріали справи, і ознайомитися з деталями розслідування, в якому він бере участь. Після того як вас опитали необхідно буде ознайомитися з протоколом допиту. І якщо будуть виявлені розходження з сказаними словами, категорично відмовитися підписувати його.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок