Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Адвокат на попередньому слідстві

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
24 Лютий 2016, в 19:11

Згідно з останніми змінами в кримінально-процесуальному законодавстві, здійснювати захист особи, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, може тільки адвокат, внесений до відповідного Єдиного державного реєстру. Це значно ускладнило становище підозрюваних, адже до 2012 року в якості захисника могли виступати абсолютно всі без винятку фахівці в області права і родичі підозрюваного.

Юридичні послуги на попередньому слідстві

Закріпивши якусь монополію адвокатів на участь в до судовому розслідуванні та судовому розгляді матеріалів виробництва, законодавець чітко окреслив коло повноважень цього фахівця. Так, зокрема, адвокат може здійснювати наступні дії:

  • брати активну участь у здійсненні різних слідчих дій;
  • ознайомлюватися з матеріалами кримінального провадження;
  • заявляти клопотання, оскаржувати дії чи бездіяльність компетентних органів;
  • здійснювати пошук доказів невинності свого клієнта.

Представник захисту може бути залучений до участі на будь-якому етапі, однак рекомендується подбати про наявність адвоката ще на стадії відкриття кримінального провадження. Пам'ятайте, чим раніше ваш адвокат приступить до роботи, тим більше ви маєте шансів на позитивне рішення суду. Також не слід забувати, що захисник, як представник однієї з процесуальних сторін, має право бути присутнім на допитах підозрюваного, пред'явленні повідомлення і підозрі, виробництво обшуку або тимчасового доступу до речей і документів.

Також на адвоката покладається обов'язок заявляти відводи представникам сторони звинувачення, в випадках, передбачених законодавством. Спілкування адвоката і клієнта здійснюється шляхом отримання побачень в необмеженій кількості, у разі, якщо підозрюваний утримується під вартою.

Якщо вам необхідна допомога грамотного висококваліфікованого адвоката, неодмінно звертайтеся в наше адвокатське бюро! Ми працюємо по всій території Києва та області. Участь наших адвокатів у вашому процесі це гарантія його законності!

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про попереднє слідство у кримінальній справі

Весь список можливих незаконних дій і невиконаних обов'язків (бездіяльність), допущених співробітниками правоохоронних органів і які могли б бути оскаржені в судових інстанціях на досудовій стадії проведеного розгляду детально викладено в статті номер 303 чинного КПКУ. Потрібно тільки ще раз уточнити, що будь-який оскарження не може бути допущено на стадії підготовки судового провадження. Навпаки, в цей період можуть оскаржуватися дії, не вказані у вищезгаданій статті. Хоча існують і деякі винятки. Наприклад, предметом оскарження може стати відмова у визнанні статусу потерпілого або ж бездіяльність при прийнятті необхідних заходів щодо забезпечення безпеки учасників процесу. Варто зазначити, що такі скарги можуть подаватися в абсолютно будь-який час.

Грунтуючись на 303 статті чинного на сьогоднішній день КПКУ можна виділити тільки одну дію, що підлягають оскарженню. І воно повністю стосується питань прийняття необхідних заходів безпеки. Всі інші дії підлягають оскарженню вже на етапі остаточного прийняття рішення.

Перелік рішень уповноважених осіб, таких як слідчі або прокурори, які підлягають судовому оскарженню, досить великий. У нього входять рішення про раптове припинення розслідування, що знаходиться на етапі досудового розгляду. Також це стосується закриття судового провадження при розгляді справи кримінального характеру. Найчастіше оскаржується прийняття рішення про відмову визнання статусу потерпілого. Дещо рідше в юридичній практиці можна зіткнутися з раптовою зміною формату досудового розгляду. Природно, таке рішення необхідно якомога швидше оскаржити в компетентних судових інстанціях. Список можна продовжувати ще досить довго.

Окремого розгляду заслуговують тимчасові терміни, які відводяться на оскарження зацікавленим в цьому особою. Воно має право звернутися до суду з клопотанням про оскарження в десятиденний строк з момент прийняття рішення, вчиненого дії або бездіяльності прокурором. Якщо говорити більш детально, то відлік часу ведеться з дати прийняття відповідного рішення, вчинення дії або ж на наступний день після крайнього терміну, відведеного чинним законодавством на вчинення того чи іншого передбаченого законом і нормативними процедурами дії.

Бездіяльність службових осіб

Якщо окремо розглядати можливу бездіяльність, то оскарженню в судовому порядку може підлягати певну поведінку уповноважених осіб, таке як відмова від внесення отриманих даних про правопорушення кримінального характеру до Єдиного реєстру, в якому зібрані всі досудові розслідування, розпочаті протягом останньої доби. Потрібно також мати на увазі наказ, виданий чинним ДП України за номером 69, датований 17 серпня 2012 року. У ньому сказано, що заява вважається фактично поданням в той момент, коли безпосередній заявник був попереджений про можливу кримінальну відповідальність. Хоча в даному наказі існує і ряд винятків. До них належать випадки, коли відповідну заяву було подано за допомогою пошти або будь-якого іншого засобу зв'язку. Також під виняток підпадають випадки, коли заявник перебуває в несвідомому або неадекватно стані і так далі. Крім того, як бездіяльність класифікується ситуація, при якій надходить відмову на повернення тимчасово вилученого майна, проведення необхідного набору процесуальних дій і так далі. У таких випадках також допускається оскарження.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок