Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Адвокат по УДЗ

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
25 Лютий 2016, в 00:17

УДЗ - це міра заохочувального характеру, яка застосовується до засуджених, що продемонстрували своєю моделлю поведінки і власною тягою до передбачених робіт особистісний ріст і можливість відновити втрачений статус повноправного члена соціального суспільства. Сьогодні такий інститут застосуємо до осіб, які мають покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін, передбачений КК, або обмеження особистої свободи. Також УДЗ застосовується для солдатів строкової служби, які відбувають покарання в дисциплінарному батальйоні.

Допомога адвоката по умовно-достроковому звільненню

Вітчизняний законодавець встановлює жорсткі вимоги до визначення моменту, коли УДЗ можливо. Зокрема, якщо особа винна у вчиненні правопорушень невеликої або правопорушень середньої тяжкості, а також тяжких злочинів з необережності, повинна пройти мінімум половина терміну, встановленого судом. У свою чергу, особи, які вчинили тяжкі або необережні особливо тяжкі злочини, зобов'язані чекати дві третини призначеного строку, всі інші - три чверті.

Також можлива заміна решти призначеного покарання більш м'яким. Кримінальний кодекс України також встановлює спеціальні правила заміни покарання. В окремій статті міститься вичерпний перелік випадків такої заміни, а також її порядок. Роль адвоката на етапі УДЗ або заміни покарання менш суворим, зводиться до своєчасного ініціювання даного процесу і захисту прав засудженої особи.

Якщо вам необхідний грамотний адвокат для вирішення проблеми з УДЗ, неодмінно зверніться до фахівців нашого адвокатського бюро! Ми працюємо в Києві, а до складу нашої команди входять виключно провідні юристи країни!

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про УДЗ

В першу чергу УДЗ застосовується для осіб, які відбувають термін позбавлення волі, перебувають на виправних роботах, підпадають під різного роду службові обмеження і так далі. Претендувати на умовно-дострокове звільнення з-під варти можна грунтуючись на 81 статті чинного УКУ. Причому в рамках цієї статті чітко прописується, що УДЗ дає особі свободу як від укладення, так і від відбування інших видів покарання, таких як громадські роботи і так далі.

Природно, норми УДЗ можуть застосовуватися виключно в тих випадках, коли укладений проявив себе з найкращого боку і явно йде по шляху виправлення. Тобто цілком усвідомив свою провину, якою б вона не була, і більше не становить небезпеки для решти суспільства. Крім того, потрібно розуміти, що дострокове звільнення можна отримати тільки по закінченню половини присудженого терміну позбавлення волі. Причому скоєний злочин має підпадати під легку і середню ступінь тяжкості. Отримати УДЗ за тяжкий злочин можна лише в тому випадку, якщо буде доведено, що він був вчинений з необережності, а не зі злим умислом.

Можна зустріти досить рідкісні випадки, коли достроково звільнялися і злочинці, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини. Але для цього їм необхідно було відбути дві або три третини призначеного уповноваженими судовими інстанціями терміну. Буває, що звільняються навіть двічі судимі особи. Але всі ці випадки індивідуальні і вимагають детального і незалежного розгляду. Це пов'язано з тим, що навіть тяжке порушення закону могло бути скоєно з необережності, в стані афекту або під час самооборони.

Грунтуючись на 407 статті чинного КПК можна сказати, що рішення про УДЗ може бути прийнято компетентними судовими органами безпосередньо за місцем укладення даного особи. Якщо звільняється особа ще не досягло повнолітнього віку, тоді на судовому засіданні в обов'язковому порядку буде присутній представник органів щодо захисту неповнолітніх.

Зазвичай подібні судові заяви розглядаються протягом двох робочих тижнів, тобто двох тижнів. Відлік часу ведеться з фактичного моменту подачі всього необхідного пакету документації. У розгляді такої справи беруть участь суддя, представник органів, що займаються виконанням винесених вироків, а також сам ув'язнений. Найчастіше більше нікого не потрібно.

Природно, виставлені вимоги до подання на УДЗ досить суворі. Наприклад, до поданої заяви повинні додаватися матеріали з повною характеристикою засудженого. У ній прописується психологічна характеристика укладеного, оцінка його поведінки, ставлення до праці і так далі. Тобто суду потрібно надати максимальну кількість доказів, який засвідчує факт виправлення і каяття у скоєному раніше злочинному діянні. Це значно збільшить шанси на позитивний результат.

Що робити якщо відмовили в УДЗ?

Очевидно, що судом задовольняються далеко не всі прохання про достроковий вихід на свободу. Але ув'язнений або його уповноважена особа має право подати повторну заяву. Правда для цього доведеться чекати певний час. Для осі б які скоїли тяжкі злочини цей часовий період становить близько року. Підпадаючим під інші ступеня тяжкості буде потрібно чекати близько шести місяців. Але варто зазначити, що судовий представник може подати апеляцію, оскаржують відмову на дострокове звільнення. Правда, це потрібно зробити протягом семи діб з дня прийняття рішення.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок