Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Касаційна скарга у кримінальній справі

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
24 Лютий 2016, в 19:17

На сьогоднішній день касаційною інстанцією в кримінальних виробництвах є Вищий спеціалізований суд (ВСС) у цивільних і кримінальних справах. Саме цей орган уповноважений розглядати касаційні скарги на визначення і вироки, винесені судами другої інстанції. Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює фіксований термін, протягом якого зацікавлені особи можуть звернутися в спеціалізований касаційний суд зі скаргою.

Допомога юриста при складанні касаційної скарги

Також у вітчизняному Кримінальному процесуальному кодексі закріплено вичерпний перелік осіб, які мають право звернутися в спеціалізований касаційний суд. У скарзі описуються всі спірні моменти з обов'язковими посиланнями на матеріальне і процесуальне законодавство. За результатами розгляду звернення судова колегія може залишити звернення без задоволення. Також ВСС уповноважений задовольнити вимоги заявника і, відповідно, скасувати рішення суду першої або другої інстанції. Крім цього, попереднє рішення може бути залишено в силі, також може бути залишена скарга без розгляду.

Для того щоб ваша позиція в ВСС була свідомо виграшною, зверніться до грамотного юриста або адвоката, який допоможе вам грамотно скласти скаргу, звернувши увагу колегії суддів на найбільш проблемні і колізійні моменти. Саме з таких фахівців і складається команда нашого адвокатського бюро. Якщо ви збираєтеся оформити скаргу до касаційної інстанції, неодмінно зверніться до команди досвідчених адвокатів і юристів нашого бюро! З нами вас чекає перемога в Вищому спеціалізованому суді! Ми працюємо в Києві.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про процедуру касації

Касаційна скарга може подаватися для судового оскарження будь-якого незаконного рішення або постанови, прийнятого іншим судом першої інстанції. Зазвичай таким способом відбувається оскарження судових вироків, винесених по розглянутих справах кримінального характеру. Але також можна зустріти вироки про фінансові правопорушення, зазвичай розкраданнях і ухилення від сплати податків.

Щоб правильно, по всім необхідним правилам, оформити подавану скаргу, найкраще звернутися до професійних адвокатів. І хоча це буде коштувати певну грошову суму, зате домогтися позитивного для себе результату буде значно простіше. Та й час розгляду може значно скоротитися. Можна виділити цілий спектр юридичних послуг, які можуть знадобитися в даному випадку.

Перше. Природно це безпосереднє ведення касаційної справи. Знаючи вузькопрофесійні тонкощі можна набагато продуктивніше і осознаннее брати участь в розгляді поданої скарги. А отримати таку інформацію можна виключно у справжнього фахівця своєї справи.

Друге. У деяких ситуаціях може знадобитися продовження терміну подачі касаційного заяви. Крім того, буде необхідно зібрати цілий пакет різноманітної документації.

Третє. Касаційні скарги можуть подаватися і на вже прийняті рішення. Хоча такий процес і не можна буде назвати простим. Не можна скидати з рахунків і необхідність якісних консультацій. Кожна дрібниця може вплинути на дане справа.

В рамках чинного на сьогоднішній день КПК чітко прописуються абсолютно всі особливості процесу оскарження вже винесеного судовою інстанцією вердикту. Причому таку можливість мають усі учасники судового розгляду, цей нюанс потрібно обов'язково мати на увазі. Якщо прийняте рішення ще не вступило в свою законну силу, тоді скарга подається на розгляд до апеляційного суду. Досить досвідчений адвокат зможе домогтися бажаного результату вже на цій стадії.

Варто зазначити, що при розгляді справи апеляційним судом будуть перевірятися не тільки правильність і законність вже винесеного рішення, а й обов'язково проводиться власну незалежну розслідування поданого на оскарження справи. Будуть застосовуватися всі дієві методи розслідування, такі як допити можливих свідків, враховуватися взаємовідношення сторін, вивчатися наявний набір доказів і багато іншого.

Очевидно, що без належним чином підготовленого адвоката справа подібної складності буде досить важко довести до бажаного результату. Найголовніша складність полягає в розширеному суддівському складі, їх буде три, а також в тих обставинах, що підзахисний вже буде поміщений під варту, і комунікація з ним буде дещо ускладнена. Але потрібно завжди пам'ятати, що будь-який винесене рішення можна повторно оскаржувати в ВССУ. Правда такий позов буде вже останньою можливістю домогтися справедливості на рівні державних судових інституцій. Після цього справі можна буде дати повторних хід тільки в разі виявлення нових доказів, здатних докорінно змінити судове рішення. Але їх ще слід отримати і обов'язково законним способом, інакше суд просто відмовиться розглядати нові докази або свідчення.

Наймаючи судового захисника можна зняти з себе велику кількість роботи. Наприклад, відпаде необхідність самостійно збирати всі потрібні для подачі скарги документи. Тільки потрібно в обов'язковому порядку уточнити кваліфікаційний рівень адвоката. Він повинен стати якщо не другом, то вірним соратником на час судового розгляду. Інакше можна опинитися в ролі жертви недосвідченості і профанацій.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок