Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Повноваження адвоката у кримінальних справах

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
24 Лютий 2016, в 19:19

З прийняттям у 2012 році Кримінального процесуального кодексу України вітчизняне законодавство отримало колосальну кількість нових правових інститутів, які раніше не були відомі ні юристам, ні обивателям. Однією з таких новацій є посилення процесуальної ролі боку захисту. Досягається подібний ефект через введення окремих обмежень стосовно можливості виступати захисником у кримінальному процесі. На сьогодні таке право належить виключно адвокатам, які мають право на заняття діяльністю і внесеним в спеціалізований реєстр.

Юридична допомога та повноваження кримінального адвоката

У зв'язку з цим також розширилися повноваження захисника. Сьогодні він може отримувати в необмеженій кількості побачення з підзахисним (в разі, якщо підозрювана в скоєнні кримінального правопорушення особа перебуває в слідчому ізоляторі), залучати до участі експертів і фахівців для проведення різних досліджень, надання консультацій та роз'яснень. Крім того, сьогодні адвокат зобов'язаний бути присутнім при врученні повідомлення про підозру. Захисник може брати участь у проведенні слідчих дій (обшук, огляд, тимчасовий доступ до речей і документів, огляд, впізнання і т.д.), а також бути присутнім на допитах підозрюваного або очних ставках.

Захисник має повне право звертатися до вищих органів зі скаргами на дії слідчого, процесуального керівника, слідчого судді. Крім цього, він уповноважений заявляти відводи, вносити клопотання і т.д. Саме адвокат бере участь в судовому розгляді на стороні захисту, в ході якого він може пред'являти власні докази невинності клієнта.

Вам терміново потрібен висококваліфікований адвокат і ви перебуваєте в Києві. Тоді негайно телефонуйте в наш адвокатське бюро, і наші професіонали неодмінно допоможуть вам!

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про повноваження кримінального адвоката

Абсолютно для всіх є очевидним той факт, що без допомоги кваліфікованого і досвідченого адвоката практично неможливо закінчити розгляд того чи іншого судового розгляду в свою користь. В першу чергу це пов'язано з тим, що даний професіонал досконально розбирається у всіх особливостях і тонкощах всього процесу розгляду справ в судових інстанціях. Також він володіє повним набором повноважень, що дозволяють йому займатися збором і обробкою доступних доказів по справі, в роботу над яким він був притягнутий. Це допомагає максимально точно зібрати картину події і на основі отриманих даних вибудувати дієву лінію захисту, пом'якшити тиск на свого клієнта або ж навпаки, отримати певний набір важелів тиску на другу сторону.

Адвокат починає виконувати свої безпосередні функції відразу ж після фактичного внесення відповідної інформації до Єдиного реєстру, куди записуються абсолютно всі проведені розслідування. Закінчується ж його робота тільки після винесення остаточного судового вердикту. Хоча бувають випадки з подачею апеляцій, що також затягує період його участі в розгляді справи.

Варто відзначити, що навіть участь щодо недосвідченого адвоката в розгляді справи значно збільшують шанси на успіх. Знаючи багато правові нюанси та тонкощі, він може звернути увагу свого підзахисного на той факт, що діючі законодавство значно скоротило термін подачі апеляційної заяви. І таких прикладів може бути дуже багато. Що вже говорити про визнаних доках судових розглядів.

Однією з основних завдань, які ставляться перед адвокатом, можна назвати своєчасний збір і подачу всього необхідного комплекту документів. Це потрібно буде робити достатню кількість разів на всьому протязі судового розгляду. Причому пакети документів для простого початку судового провадження, подання скарги або апеляції будуть істотно відрізнятися. Грамотна робота з документацією, а також представниками правоохоронних та судових органів, допоможе домогтися бажаного результату і або захистити свого клієнта від неправомірного позову, або ж навпаки, домогтися справедливості, виступаючи в ролі обвинувача.

У новій редакції КПК спостерігається значне розширення прав, доступних адвокатам при роботі над справами кримінального характеру. Головне нововведення полягає в тому, що за повноваженнями адвокат тепер прирівнюються до органів досудового розслідування. Це дає йому повне право на збір доказів паралельно з проведеним слідством і навіть на допит свідків. Крім того, використовуючи свій професіоналізм і переконливість, адвокат може схилити суд передати йому право на вибір запобіжного заходу для свого підзахисного. Природно це можливо виключно під час розгляду злочину легкого ступеня тяжкості.

Найбільш значну роль адвокат відіграє на етапі безпосереднього розгляду справи в суді. І якщо на стадії попереднього судового розгляду певні повноваження адвоката можуть нівелюватися адміністративної практики або ж придушуватися представниками законодавчих структур, при розгляді справи в суді повноваження адвоката перебувати на одному рівні з прокурорськими. Це дозволяє вибудувати міцну і переконливу позицію захисту чи обвинувачення практично в будь-якої інстанції. Тобто завдяки грамотному використанню наявних повноважень адвокат завжди може добитися позитивного результату для свого клієнта.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок