Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Реєстрація підприємств

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
16 Лютий 2016, в 20:40

В теперішній час процес ведення ділової діяльності вимагає все більше і більше прозорості в діях і повної відмови від тіньової діяльності, навпаки, реєстрація фірми як повністю офіційне підприємство всіляко вітається.

Юрист в Києві з питань реєстрації підприємств

Реєстрація починається з розгляду і вибору відповідної форми правової організації Вашого бізнесу. Це має на увазі створення нової юридичної особи, такої як:

  • ПП приватне підприємство;
  • ТОВ товариство з обмеженою відповідальністю;
  • акціонерне товариство закритого типу;
  • акціонерне товариство відкритого типу;
  • ГО громадська організація;
  • інші форми.

При оформленні державної реєстрації на території Києва наша компанія може дати своїм клієнтам 100% гарантію в позитивному результаті, в обумовлені контрактом тимчасові рамки. Наші професійні юристи допоможуть Вам підібрати підходящу форму правової організації, візьмуть на себе збір і підготовку всього необхідного пакету документації, а також забезпечать вичерпні юридичні консультації протягом усього періоду, який займе процес державної реєстрації підприємства.

Звернувшись в наше адвокатське бюро, Ви зробите для себе процес реєстрації максимально легким і м'яким, це стане справою, яка не змусить нервувати, наші професійні юристи подбають про це. Ми станемо тією подушкою, яка прийме на себе удар бюрократичної машини. Ми налаштовані на довгострокову і плідну співпрацю з нашими клієнтами, тому якість надаваних нами послуг завжди на найвищому рівні.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Як вибрати форму реєстрації підприємства?

Простіше і дешевше ніж створення приватного підприємства на території України важко що-небудь знайти. Це багато в чому і підкуповує бажаючих відкрити свою справу, при цьому обійтися мінімальними витратами на оформлення. До плюсів відноситься той факт, що при відкритті ПП зовсім необов'язково формувати інсталяційний фонд, встановлювати жорсткі терміни оплати внесків і так далі. Також варто відзначити, що в подібні підприємства дуже зручно вкладати свої кошти інвесторам, які не мають статусу резидента. Пов'язано це з відсутністю ліміту на суму одного внеску. У той час як в ТОВ ліміт дорівнює одній мінімальній заробітній платі.

Допомога юриста в заповненні документів на реєстрацію підприємств

З іншого боку, абревіатура ТОВ, що означає товариство з обмеженою відповідальністю, виробляє куди як більш позитивне враження на представників клієнтської бази, переконуючи її в надійності компанії. У ситуації, що склалася - це дуже важливо, тому що без залучення нових покупців вести бізнес просто неможливо. Тому для солідних торгових компаній з багатотисячною аудиторією краще мати на етикетці саме такий напис. Це впливає на популярність даного виду оформлення бізнесу і в реєстраційній палаті трапляються черги, з бажаючих відкрити компанію такого формату. Варто також відзначити, що в товариство може входити від одного до ста учасників, які зобов'язують платити до загального фонду хоча б по мінімального внеску.

Реєстрація підприємства з іноземним капіталом в Україні

Максимально вигідно оформити компанію, в основі якої знаходиться іноземний капітал, найкраще у вигляді ТОВ, тобто суспільства з обмеженою відповідальністю. На це є певні причини.

Почати варто з того, що розглянута форма підприємницького укладу не тільки відмінно описана і законодавчо врегульована в межах нашої країни, але і дозволяє розгорнути аналогічну діяльність в довколишніх країнах СНД і навіть розгорнути свою бізнес-експансію в країни Європейського союзу, крім Великобританії та Кіпру. При цьому в Україні можуть вирішуватися абсолютно всі питання і завдання зарубіжного засновника і мецената. Наприклад, законодавчо дозволяється вести будь-яку необхідну господарську діяльність з допомогою певних партнерів або ж підконтрольних підприємств, зареєстрованих на території України. При цьому існує можливість отримувати в повному обсязі прибуткову репатріацію і не нести ніякої відповідальності за борговими зобов'язаннями зарубіжного керівника або засновника компанії. Варто зазначити, що для повноцінної роботи не потрібно навіть випускати акції.

Природно, що в діючих законах України, прописані певні правила, що регламентують порядок прийняття інвестицій з-за кордону. Примітно, що конкретна підприємницька форма компанії, яка прийняла іноземні інвестиції, не враховується. Це стосується і поширеного сьогодні ТОВ. Існує навіть можливість створити компанію зі стовідсотковими іноземними інвестиціями. Правда існує одне обмеження, яке полягає в тому, що засновником може стати тільки окремо взята юридична особа.

Варто також враховувати, що в деяких регіонах можлива реєстрація фірми зі ста відсотками іноземного капіталу, оформленої в форматі приватного підприємства. Правда, така реєстрація ще не до кінця врегульована з законодавчої точки зору, але перші кроки в цьому питанні вже досить помітні. Незважаючи на це реєстраційні органи часто відмовляють в прийнятті заяв від підприємств із закордонним фінансуванням в форматі ПП.

Потрібно згадати, що для іноземців, які є фізичними особами, і не мають дійсного українського громадянства, було недавно ведено нову вимогу. Воно полягає в тому, що засновник зобов'язаний отримати ідентифікаційний код місцевого зразка, ставши тим самим рядовим платником оподаткування. Тільки після цього можна отримати допуск до реєстрації свого підприємства і оформлення індивідуального банківського рахунку, на якому будуть зберігатися інвестовані кошти.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Вибір форми приватного акціонерного товариства

ЗАТ забезпечує більш простий і швидкий процес передачі прав на володіння компанією з одних рук, в інші. Все відбувається в форматі передачі процентного кількості акцій від однієї зацікавленої особи до іншого.

У товаристві з обмеженою відповідальністю частки статутного фонду розподіляються між учасниками за спільною згодою, а також внесенням відповідних правок і доопрацювань до чинного статуту підприємства. У випадку з закритим або відкритим акціонерним товариством дотримання таких формальностей не вимагається.

Буває, що при підборі підходящої форми правової організації компанії виникає вибір між реєстрацією ВАТ і ПАТ. Відразу варто відзначити, що усереднений час повної реєстрації відкритого акціонерного товариства становить близько семи або восьми місяців. При цьому законного механізму прискорити цей неспішний процес просто немає. Одним з очевидних плюсів ВАТ є постійна можливість виставити акції компанії на відкриті торги в рамках фондової біржі.

Всі вище вказані форми підприємництва на території України об'єднує одна спільна риса, яка полягає в тому, що безпосередній засновник не пов'язаний навіть малої відповідальністю, що стосуються зобов'язань підприємства.

Маловідомі правові форми підприємств в Україні

Крім перерахованих вище варіацій розрізняють також повне і командитне товариство. Також можна зустріти ТДВ, тобто товариство з додатковою відповідальністю. Його незвичність полягає в тому, що учасники в тій чи іншій мірі відповідають за погашення можливих боргів компанії. При цьому причина їх фактичного виникнення до уваги не береться.

Споживче товариство вже досить давно існує як окремо взятий вид юридичної особи, однак чіткої правової регуляції даного суб'єкта все ще не виробили. Проте, існує закон, в якому йдеться про те, що в споживчому товаристві основним документом виступає саме статут даної фірми або компанії. Це робить таку форму дуже зручною і гнучкою, адже вносити правки і доповнення до статуту можна мало не щогодини, підганяючи його під склалася навколо ситуацію. Природно, такий стан речей розв'язує руки для цілого ряду можливостей.

Кооператив виробничого типу можна назвати чимось новим і незвичним. Головною його метою є повне об'єднання всього майна і коштів учасників кооперативу. Тут без зайвих перебільшень можна сказати, що закон не регулює, внутрішніх відносин в подібному об'єднанні. Особливо це помітно в механізмі розподілу отриманого прибутку. Ділиться вона між учасниками за ступенем залученості в трудовий процес. Але чіткого механізму визначення працездатності досі немає, тому розподіл отриманих коштів відбувається в більшій мірі у випадковому режимі.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Документи для реєстрації підприємств

Для того, щоб зробити реєстрацію того чи іншого підприємства на території України необхідно надати наступний набір документів. В першу чергу варто подбати про копії паспортів та ідентифікаційних кодів, вони ж картки платника податків, цілого ряду осіб. А саме безпосереднього засновника, виконавчого директора і бухгалтера. Причому це справедливо як для резидентів, так і для іноземців. Також це поширюється на фізичних і юридичних осіб. Звертаючись за спеціалізованою допомогою, здобувач зазвичай повністю забезпечується повним пакетом документів, в тому числі і за необхідним кодом. Без відкриття облікової картки подальшу реєстрацію проводити не можна.

Крім цього, засновник зобов'язаний подати будь-які документи, які достовірно б підтверджували реальне розташування офісу компанії. Це необхідно для можливого ведення поштового листування. Якщо ж такого немає, тоді необхідно в найкоротші терміни його роздобути, за великим рахунком навіть підійде домашня адреса одного із засновників. Кожна ситуація розглядається окремо, і на основі отриманої інформації приймається правильне рішення.

У випадки формування загального статутного фонду необхідно створити файл в будь-якому зручному текстовому редакторі і записувати, яке майно або грошові кошти вносять учасники товариства.

Варто окремо відзначити кілька досить важливих нюансів. Перший з них полягає в тому, що для первинної реєстрації посаду виконавчого директора може займати виключно громадянин України. Якщо в подальшому виникне необхідність в іноземній керівника, в такому випадку доведеться отримати спеціальний дозвіл від уповноважених органів.

Фактичним розташування фірми, юридичною адресою, з великою часткою ймовірності може виступати особиста квартира засновника, орендована нерухомість і так далі за зменшенням. У будь-якому випадки вказаний при реєстрації адресу необхідно документально підтвердити. Якщо з цим виникають проблеми, то варто звернутися за допомогою до київської юридичної компанії «Курчин і Партнери», працівники якої зможуть допомогти рішенням даного та інших питань по реєстрації підприємств.

Як зареєструвати підприємство в Києві

Інформація для початку реєстрації підприємства

Звертаючись за допомогою до фахівців в реєстрації компанії, замовник повинен надати певний набір інформації і матеріалів. І почати йому варто з вказівки бажаного назви майбутньої компанії. Придумане ім'я важливо обов'язково перевірити в державному реєстрі, так як вносити в нього два абсолютно однакових назви забороняється. Потім вказується бажана юридична адреса.

Після цього необхідно переходити до формування статутного фонду. Для початку визначаються з його об'ємом і розподіляють серед всіх учасників товариства. Також окремо обговорюються конкретні способи, тобто за рахунок чого, фонд буде поступово наповнюватися до необхідного обсягу.

Потім настає час замислитися над пріоритетною сферою діяльності компанії. Експерти рекомендують при реєстрації вказують близько шести пріоритетних напрямків. Решта прописуються в статуті фірми. Це дозволить у випадку виниклої необхідності швидко перекваліфікуватися з однієї сфери постійної діяльності в іншу, не витрачаючи при цьому час на зайву паперову тяганину.

Далі йдуть такі організаційні питання як оформлення банківського рахунку, на якому буде зберігатися статутний фонд і через який проводяться всі необхідні грошові операції. Також будуть виготовлені набори печаток і додаткових штампів, без яких неможливо уявити стале функціонування компанії.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Коли потрібна присутність замовника при реєстрації ТОВ, ПП, ТОВ

За великим рахунком, звертаючись за допомогою в юридичну фірму «Курчин і партенрами» в Києві, замовник повинен взяти безпосередню участь тільки лише в двох діях, які без нього неможливі. В першу чергу він відвідує нотаріальну службу, підписуючи всі необхідні документи і оформлет довіреність. А потім бере участь в оформленні банківського рахунку, який реєструється на засновника.

Решта дії вже проводяться без нього за дорученням уповноваженою особою. Це значно економить час і дозволяє домогтися бажаного результату значно швидше. До того ж весь цей час ви можете займатися становленням свого бізнесу, замість безнадійних і безцільних спроб осягнути всі таємниці української бюрократичної системи.

Поняття статутного капіталу (фонду)

За чинним законодавством мінімальний розмір установчого фонду, яким має мати товариство з обмеженою відповідальністю дорівнює одній заробітній платі, мінімальний розмір якої регламентується в законі України. У процесі реєстрації не обов'язково відразу наповнювати фонд, досить вказати його передбачуваний розмір і заповнити його протягом року з моменту початку функціонування компанії.

Не дивлячись на це фірма «Курчин і Партнери», яка професійно займається реєстрацією ТОВ, рекомендує відразу ж вносити запланований обсяг інсталяційного фонду. Пов'язано це з тим, що протягом року теоретично можуть відбутися різні зміни в складі учасників компанії. Та й внесені кошти можна буде витратити на самому початку на більш стрімкий розвиток бізнес-ідеї.

Варто зазначити, що даний капітал формується не тільки за рахунок грошових коштів, але і різного майна учасників. При цьому необхідно надати необхідні документи, що підтверджують право власності на ті чи інші предмети.

Група учасників, яка має в своєму розпорядженні 60 і більше відсотками голосів, по суті, є керівною в ТОВ. Але це можна досить легко виправити, вносячи необхідні поправки в статут компанії та інші документи. Кожен з учасників проекту має на це повне право, за умови, що його пропозиція буде підтримана більшістю в 75% голосів. Також члени ТОВ вирішують і вказують в статуті чи голос кожного засновника мати однакову вагу на голосуванні, або цей критерій буде залежати від суми, внесеної в статутний фонд. Очевидним плюсом ТОВ є те, що його учасники не несуть ніякої відповідальності за його зобов'язання. При цьому капітал повинен бути сформований протягом першого року, тоді як в усі наступні роки активи компанії не повинні опускатися нижче заданої позначки.

Потрібно розуміти, що мінімальні і максимальні показники статутного капіталу законодавством не регулюються. А це означає, що можна задати абсолютно будь-яку суму, починаючи 10 гривнями і закінчуючи кількома мільйонами.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Особливості правового статусу приватного підприємства

Так як багато внутрішні питання, що виникають у міру функціонування підприємства, ніяк не регулюються з точки зору правого поля, то більшість з них прописується в прийнятому статуті. Він постійно діє, а значить, може дозволити певні ситуації, що потребують особливого розгляді. Але внутрішній статут не може мати силу вище, ніж закони України та інші законодавчі акти. В такому випадку статут може бути визнаний недійсним і буде потрібно внести в нього правки. А рішення прийняті на підставі незаконних норм статуту будуть анульовані судом.

Терміни реєстрації змін в документах підприємств

Умовний термін, за який відбувається реєстрація змін в документації підприємства, складається з двох однаково важливих факторів. Стандартний термін реагування державних структур становить близько одного або трьох робочих днів. Якщо документи були нотаріально завірені, тоді ці тимчасові рамки звужуються на один день. При цьому потрібно ще враховувати необхідний час на інші дії. До них відносяться заміна довідок органами статистики, робота податкової інспекції і так далі. До умовних трьом дням може додатися ще близько десяти робочих днів. Конкретна цифра безпосередньо залежить від суті внесених змін. Наприклад, найдовше відбувається переоформлення юридичної адреси. При цьому в свою законну силу зміни вступають тільки після безпосереднього внесення до державного реєстру.

В якості примітки варто звернути увагу на свіжі зміни законодавства з даного питання. Починаючи з поточного року перед внесенням будь-яких змін потрібно спочатку отримати виписку з державного реєстру, в якому зібрані всі функціонуючі на сьогоднішній день підприємства. Також потрібно уважно стежити за змінами, що вносяться, деякі для вступу в законну силу вимагають публікації в засобах масової інформації.

Документи, необхідні для реєстрації змін в документах підприємства

Необхідно надати оригінал свідоцтва про державну реєстрацію, зразок діючого статуту компанії, оригінал укладеного установчого договору, довідку з управління статистичними даними, довідку про статус офіційного платника податків, а також документальне підтвердження юридичної адреси. Це може бути договір про оренду і так далі.

Щоб підвищити заздалегідь обумовлений статутний фонд необхідно мати на руках документальне підтвердження повного формування статутного капіталу до заздалегідь обумовленої відмітки. Для цього використовується банківська виписка, в якій знаходить відображення факт грошового переказу на корпоративний рахунок.

Для зміни юридичної прописки підприємства збирається довідки про облік в фондах зайнятості, пенсійному, соціальному та страховому. Крім цього потрібно копія паспорта, довідок привласнених установчих кодів, як нових, так і старих.

Зміни в процедурі реєстрації підприємств

У поточному році на території України в законодавчому порядку були повністю скасовані друку. Тобто на державному рівні було закріплено, що при реєстрації підприємства більше не потрібно отримувати дозвіл на друк і її саму, а також використовувати різні види печаток в своїй щоденній діяльності господарського характеру. Це стосується ТОВ, ПП і так далі. Також цей рік ознаменувався відмінною обов'язково оплати установчого капіталу при проведенні реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, що помітно спростило весь процес, зробивши його більш доступним.

Варто окремо відзначити відмову від звичного вже бланка, що свідчить про реєстрацію підприємства в державному реєстрі. Замість нього законодавством була введена спеціальна виписка з даного реєстру. Примітно, що тепер не існує певного ліміту і її можна брати хоч кожен день.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок