Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Договір по фінансовому лізингу не може бути побудований на несправедливості

На початку червня на черговому засіданні палати ВСУ було розглянуто справу про захист споживчих прав і визнання раніше укладеного договору недійсним. Його ініціатором виступив лізингоодержувач, який звертається із звинуваченням до ТОВ, надає лізингові послуги.

Розгляд призвело до виробленню наступної правової позиції по даній справі У Законі, який регламентує права споживачів, існує спеціальний розділ, присвячений несправедливим умовам в укладених контрактах. У ньому прописано, що несправедливим вважається договір, внаслідок виконання якого існує відчутний дисбаланс взятих на себе прав і зобов'язань між сторонами на шкоду споживача.

У 18 статті даного Закону виділяються наступні приклади свідомо несправедливі договірних угод. Обмеження прав конкретно взятого споживача по взаємодії з безпосереднім продавцем, виконавцем, виробником чи обумовленим третьому особа у випадку невиконання, повного або часткового, взятих на себе договірних зобов'язань. Подібні обмеження можуть бути пов'язані з проведенням взаємозаліку, зобов'язаннями споживача з приводу вноситься оплати за надані послуги і так далі. Також можна додати неможливість вплинути на порушення договірних пунктів другою стороною, яка виступає продавцем. Показовим прикладом обмеження споживчих прав є випадки, коли встановлюються жорсткі зобов'язання виключно по відношенню до безпосереднього споживача, тоді як друга сторона, що надає певні послуги, може чинити повністю на свій розсуд.

Надання виконавцю, продавцю або виробнику права не повертати вже оплачені грошові кошти в випадки повного або часткового невиконання своєї частини зобов'язань також можна віднести до випадків порушення споживчих прав. Крім того, неприйнятним є варіант розвитку подій, коли в договорі не прописується окремий пункт, який обумовлює суму компенсації споживачеві в тому випадки, якщо друга сторона відмовиться або проігнорує свою частину договору. У підсумку можна зробити висновок, що якщо в розглянутому договорі мають місце законодавчо передбачені несправедливості, то він визнається компетентними судовими інстанціями недійсним.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок