Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

ВСУ визначився з тим, хто має право подавати скаргу до суду

Вища судова інстанція скасувала рішення апеляційної та касаційної інстанції у відмові в розгляд справи заявника, тому що він не був початковим учасником спору.

ВСУ розглянув спір по цивільній справі, в якому заявникові було відмовлено в подачі апеляції, а пізніше і касації. Суть в тому, що в результаті цивільного спору пов'язаного з розділом майна після розлучення один з подружжя втратив майнові права. Сторона, яка програла справу погодилася з таким рішенням і не намагалася опротестувати вирок.

Але такий результат судового розгляду в корені не влаштовував третю сторону, а саме особу, яка позичила велику суму грошей тому із подружжя, що позбувся прав власності. Оскільки позичальник програв суд, то він більше не був власником майна, яке було використано в якості гарантії повернення боргу, тобто фактично залишено в заставу. Позичальник не маючи можливості повернути борг, і втративши майнові права, фактично поставлений в ситуацію, коли він не в змозі виконати свої зобов'язання перед кредитором.

Кредитор подав апеляційну скаргу на рішення прийняте судом в рамках шлюборозлучного процесу, тому що дана постанова безпосередньо порушує його права. Але судова інстанція відхилила її, в зв'язку з тим, що кредитор не був стороною розгляду основної справи. Аналогічної відмови кредитор отримав і при подачі касаційної скарги.

А ВСУ виніс протилежне рішення і виступив на захист інтересів кредитора на основі статті 292 ЦПК України. У статті чітко сказано, що оскаржити рішення суду може будь-яка особа, інтереси якої були безпосередньо порушені даною постановою. При цьому досить лише факту прямого нанесення шкоди інтересам заявника, його участь або неучасть в попередньому розгляді не має значення.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок