Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

ВСУ визначився з тим, хто має право подавати скаргу до суду

Вища судова інстанція скасувала рішення апеляційної та касаційної інстанції у відмові в розгляд справи заявника, тому що він не був початковим учасником спору.

ВСУ розглянув спір по цивільній справі, в якому заявникові було відмовлено в подачі апеляції, а пізніше і касації. Суть в тому, що в результаті цивільного спору пов'язаного з розділом майна після розлучення один з подружжя втратив майнові права. Сторона, яка програла справу погодилася з таким рішенням і не намагалася опротестувати вирок.

Але такий результат судового розгляду в корені не влаштовував третю сторону, а саме особу, яка позичила велику суму грошей тому із подружжя, що позбувся прав власності. Оскільки позичальник програв суд, то він більше не був власником майна, яке було використано в якості гарантії повернення боргу, тобто фактично залишено в заставу. Позичальник не маючи можливості повернути борг, і втративши майнові права, фактично поставлений в ситуацію, коли він не в змозі виконати свої зобов'язання перед кредитором.

Кредитор подав апеляційну скаргу на рішення прийняте судом в рамках шлюборозлучного процесу, тому що дана постанова безпосередньо порушує його права. Але судова інстанція відхилила її, в зв'язку з тим, що кредитор не був стороною розгляду основної справи. Аналогічної відмови кредитор отримав і при подачі касаційної скарги.

А ВСУ виніс протилежне рішення і виступив на захист інтересів кредитора на основі статті 292 ЦПК України. У статті чітко сказано, що оскаржити рішення суду може будь-яка особа, інтереси якої були безпосередньо порушені даною постановою. При цьому досить лише факту прямого нанесення шкоди інтересам заявника, його участь або неучасть в попередньому розгляді не має значення.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

Заказать звонок