Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Хто виплачує іпотеку, якщо позичальник помер?

В рамках розгляду цивільної справи ВСУ прийняв рішення про відповідача і строки звернення до судів за стягненням заборгованості за іпотечними договорами, якщо позичальник помер, не виконавши свої зобов'язання перед банком.

ВСУ сформував наступну правову позицію. Відповідно до типових договорів іпотечного кредитування, а також положенням ГК України кредитна угода не розривається і не вважається виконаною в тому випадку, якщо позичальник помер. Фінансові обтяження залишаються на майні, що є предметом договору, і будуть передані разом з ним, коли об'єкт змінить власника в результаті процедури успадкування.

Незалежно від того, відбулася зміна власника через заповіт або в рамках спадкування між родичами встановленими законом, особа яка стала власником нерухомості зобов'язана погасити фінансові зобов'язання перед кредитором. Але так як новий власник не є безпосереднім позичальником, то він звільняється від сплати відсотків передбачених іпотечним угодою, а повинен повернути тільки тіло самого кредиту. Тобто, щоб зняти фінансові обтяження необхідно повернути суму, якої бракує для компенсації банку його фінансових витрат на момент укладення договору іпотеки. Необхідність повернення коштів настає для спадкодавця незалежно від того знав він про те, що майно перебуває в заставі або не мав можливості навіть підозрювати про наявність подібної ситуації.

Також Вищий Суд встановив терміни, протягом яких банк має право висувати свої фінансові претензії спадкоємцям позичальника. Власники, які вступили в права спадкування повинні повідомити про це кредитора, даний момент є датою настання термінів вимоги. Після неї у кредитора є 6 місяців, щоб врегулювати питання погашення кредиту з новим власником або вимагати погашення заборгованості через суд. Термін вимоги настає тільки тоді, коли банк дізнається про факт вступу нового власника в права спадкування. Якщо протягом півроку з моменту настання строку вимоги банк не пред'явив фінансових претензій, значить, він позбавляється цього права.

Єдиний варіант для спадкоємця уникнути виплат за іпотечним кредитом це довести той факт, що банк знав про зміну власника нерухомості та не пред'явив ніяких вимог у встановлені законом терміни. Тобто, в судовому порядку потрібно встановити факт настання строку вимоги і його прострочення.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

весы правосудия

Розпорядження Москаля скасовано

У київському Окружному адміністративному суді було розглянуто справу, що стосується позову громадянина Курчин О.Г. з приводу не...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

26 Червень 2015, в 15:07

Заказать звонок