Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

ВСУ розглянув питання про розірвання договору іпотеки через недотримання прав подружжя на спільне володіння

ВСУ розглянув цивільну справу № 6-1912цс15 в якому один з подружжя просив визнати його права власності на квартиру, придбану в шлюбі, і розірвати кредитний договір в якому дана жилплоща фігурує в якості заставного майна.

В рамках розгляду даної справи ВСУ виніс вердикт, в якому підтвердив права спільного володіння другого з подружжя на квартиру, яка була придбана після вступу в законний шлюб. Суд звернув увагу на той факт, що визнання таких прав власності необхідно лише в тих випадках, коли другий власник вирішив їх оскаржити або втратив документи і подав заяву на їх відновлення. У всіх інших ситуаціях права спільного володіння поширюються на майно, нажите в шлюбі, і не вимагають додаткового підтвердження відповідно до ЦК України.

Стосовно другої частини позову, в якій заявник просить визнати недійсним кредитний договір, ВСУ прийняв рішення про додаткове розгляді даного питання. Справа в тому, що використовувати в якості застави спільну нерухомість заборонено, без згоди всіх власників. Тобто, договір про надання кредиту під заставу квартири повинен бути розірван, якщо один з подружжя не давав згоди на його підписання. Але крім прав спільного володіння, слід також враховувати принцип доброчесності, закріплений в пункті 6 статті 3 ГК. Також суд взяв до уваги статтю 369 КГ, в якій сказано, що при укладанні угоди одним чоловіком, вважається, що вона була схвалена обома власниками, якщо права другого не були порушені.

ВСУ роз'яснив, що визнати даний кредитний договір недійсним можна тільки в тому випадку, якщо дії сторін які підписали іпотечну угоду є недобросовісними. Тобто, для анулювання договору суду необхідно надати докази того, що на момент підписання кредитор знав про наявність другого власника. А також мав інформацію про те, що кредитуємий тримає угоду в таємниці і не має дозволу від співласника.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

документація із землеустрою

Погодження документації із землеустрою

У лютому поточного року був прийнятий законопроект, згідно з яким можна підтвердити права на володіння землею двома шляхами: при...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

05 Червень 2015, в 10:10

Заказать звонок