Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Майно ФОП ділиться навпіл у випадку розлучення

ВСУ, на одному зі своїх засідань, розглянув показова справа, засноване на позові дружини до свого вже колишнього чоловіка. Його суть полягала у вимозі визнання нажитого майна спільною власністю, а також його справедливому розподілі між учасниками процесу розлучення. Специфіка даного випадку полягала в тому, що деяке майно перебувало в незаконному користуванні третіми особами, і його необхідно було повернути. Крім того, потрібно точно встановити сам факт спільного проживання подружжя, так як без цього неможливо визнати це майно об'єктом спільної власності.

В ході розгляду учасниками засідання була сформована наступна правова позиція з приводу розділу нажитого майна фізичної особи підприємця. Ряд статей сімейного кодексу пояснюють ситуацію, що склалася. У них йдеться про те, що розділ майна підприємця відбувається відповідно до юридичним нормативним актам, так як відноситься до розряду спільної власності подружжя. Під час даного процесу повинні бути враховані ряд законодавчих актів, що регламентують правовий режим і безпосередні критерії поділу наявного майна.

Майнова база ФОП, яка використовується виключно для ведення певної діяльності господарського характеру, класифікується чинними законодавчими нормами як загальна власність. Тобто нічим не відрізняється від іншого майна, нажитого під час шлюбних відносин. Єдине застереження полягає в тому, що воно має бути придбано за кошти, що належать подружжю, незалежно від частки кожного боку.

В даному випадку уповноважені судові інстанції зобов'язані враховувати презумпцію рівності часток. Саме поділ відбувається або в натуральному еквіваленті, або в грошовому. Вартість береться ринкова, на момент проведення судового розгляду. Майно, необхідне однієї зі сторін для своєї професійної діяльності залишаються за цією стороною. Їх вартість враховується при розподілі майнових активів.

За показовому справі судом першої інстанції було прийнято рішення про те, що земельна ділянка, зведена на ньому нерухомість і вузькоспеціалізоване обладнання повинно залишитися за чоловіком для здійснення подальшої діяльності підприємницького характеру. Це є грубою помилкою, так як це майно було придбано в шлюбі, а значить, підлягає розподілу в установленому законодавством порядку.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

Заказать звонок