Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Надзвичайна ситуація в Україні: чого очікувати громадянам?

Кабінет Міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу.

При цьому багато журналістів не розібравшись в тому, що саме означає вказаний режим, розповсюджують не зовсім достовірну інформацію та плутають режим надзвичайної ситуації та режим надзвичайного стану.

Тож як вплине введення режиму надзвичайної ситуації на українців?

Так, введення режиму надзвичайної ситуації передбачене Кодексом цивільного захисту України, а не Законом України «Про правовий режим надзвичайного стану».

Введення даного режиму направлено, в першу чергу, на мобілізацію всіх державних органів, які наділені повноваженнями щодо цивільного захисту населення. Зокрема, створюється спеціальний Штаб, який збирає інформацію про наслідки надзвичайної ситуації та координує діяльність рятівників та медиків.

При надзвичайних ситуаціях здійснюється інформування населення (по вулицям Києва, наприклад, вже їздили машини, з яких через гучномовець повідомлялось населення про необхідність дотримання карантину).

Окрім того, при надзвичайній ситуації в країні забороняються масові заходи, можуть закриватися кордони та обмежується рух громадського транспорту, що також вже має місце в Україні.

Зверніть увагу, що конституційні права та свободи під час надзвичайного стану не обмежуються, а постраждалі від надзвичайного стану можуть отримати матеріальну допомогу від держави!

Режим надзвичайного стану вже неодноразово вводився в окремих населених пунктах, у зв’язку з загрозами природного характеру: повенями, зсувами, землетрусами і т.д.

Однак, варто також пам’ятати, що у разі погіршення ситуації, а саме збільшення кількості хворих на коронавірус, надзвичайна ситуація може стати підставою для запровадження надзвичайного стану, який матиме наслідком обмеження прав громадян: запровадження комендантської години, особливі правила користування зв’язком та передачі інформації через комп’ютерні мережі; запровадження особливого порядку розподілення продуктів харчування і предметів першої необхідності; мобілізація та використання ресурсів підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, для відвернення небезпеки та ліквідації надзвичайних ситуацій з обов’язковою компенсацією понесених втрат та ін.

Проте про введення надзвичайного стану мова на сьогоднішній день не йде.

Оцінка: 
Голоси відсутні

Схожі новини

Визначено порядок боротьби з корупцією

З квітня поточного року набирає чинності законопроект, який регулюватиме боротьбу з корупцією в країні. За взятими даними з...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

28 Квітень 2015, в 12:07

Заказать звонок