Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Нарахування відсотків після рішення суду ведеться до сплати боргу

На розгляд ВСУ надійшов зустрічний позов, в якому сторони вимагали вирішити питання про нарахування відсотків після рішення суду на невиплачену суму. Суть судового спору між цивільними особами полягала в тому, що раніше один з них вже виграв суд, який постановив виплатити потерпілому грошову компенсацію, але сторона відповідач проігнорувала таку дію.

Судовий процес проходив навколо земельної ділянки, на якому відповідач провів житлове будівництво. Дана ділянка знаходився в його власності, але друга сторона в суді довела, що права на землю були отримані з порушенням закону. Під час поділу майна земля відійшла на користь власника з порушенням рівних прав на нерухомість, і суд постановив виплатити потерпілому грошову компенсацію рівну його втраченої частки в земельній ділянці.

Так як відповідач проігнорував рішення суду і не виплатить компенсацію, потерпілий звернувся з повторним позовом. Він зажадав, щоб боржник погасив всю встановлену заборгованість, а також до цієї суми слід додати відсотки за прострочення платежу.

Розглядаючи цю справу, ВСУ дійшов висновків, що сума компенсація встановлена ​​судом є борговим зобов'язанням. Як і будь-яке боргове зобов'язання, в разі не своєчасного повернення боргу на невиплачену суму починають нараховуватися відсотки. Відповідно до ЦК України пеня становить 3% річних, а також інфляційні втрати, які визначаються за даними наданими Нацбанком України за поточний часовий відрізок. Боржник, який порушив свої зобов'язання перед кредитором, зобов'язаний сплатити цю пеню, і вона повинна бути додана до раніше присудженої компенсації.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок