Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Вступила в силу нова процедура перевірки дотримання трудового законодавства

За юридичними і фізичними особами, які використовують найману працю, тепер стежитиме ще один орган - Держпраця.

Тепер за тим щоб права працівників дотримувалися, буде стежити інспекція Держпраці, яка має головне представництво в Києві і територіальні у всіх областях країни. До самих перевірок будуть залучатися співробітники даної інспекції, а також чиновники з виконавчих органів влади міст і сіл. Останні будуть компетентні, провести інспекцію на предмет таких порушень, як затримка видачі заробітної плати, неправильне оформлення на роботу, відсутність у співробітників мінімальних гарантій по заробітній платі та аналогічні. Рішення про такі перевірки приймають в Держпраці, після чого уповноваженому співробітнику з місцевої влади нададуть потрібні повноваження на час проведення інспекції.

Згідно з новою процедурою на невиїзну інспекцію (перевірка документації без відвідування підприємства) юридичної особи відведено 10 робочих днів. Для фізичних осіб, які працюють в сфері малого бізнесу, максимальний термін перевірки становить дві доби. Всі дії інспекторів проходять в рамках нової інструкції для таких перевірок, в якій вказані всі аспекти подібної юридичного дії. У прийнятій нормативній базі прописані процедури складання актів, приписів, прийняття рішень, заходів впливу та інші робочі моменти.

Для виїзних перевірок можуть залучатися тільки співробітники Держпраці, для допуску на об'єкт вони зобов'язані пред'явити посадове посвідчення. Графік даних інспекцій повинен бути затверджений заздалегідь на наступний робочий період. Повідомлення про початок перевірки повинно бути направлено об'єкту інспекції за п'ять днів до початку.

Під час перевірки інспектор Держпраці має наступні права. Отримувати доступ до документів, статистики та іншої інформації, яка необхідна для виконання його роботи. Ставити запитання керівнику підприємства і іншим співробітникам для виявлення фактів порушення трудового законодавства, також передбачена процедура збору пояснень у письмовій формі. Вимагати припинити дії, які спрямовані на приховування порушень або перешкоджання роботі інспектора.

В обов'язок нової інспекції входить контроль не тільки роботодавців, але і органів місцевої влади на предмет дотримання ними своїх повноважень і обов'язків у трудовій сфері.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ

ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ

Верховною Радою України нещодавно був прийнятий дуже корисний законопроект, який визначив особливості укладення комерційних...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

01 Жовтень 2015, в 11:16

Заказать звонок