Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Новий Трудовий кодекс: більше відпусток та відеоспостереження за працівниками

На осінь готується прийняття нової редакції Трудового кодексу. Сьогодні депутатами вже розглядається зміст кодексу. Що стосується профільного комітету, так він вже вивчив нову версію кодексу і рекомендує своїм колегам прийняти цей документ в якості основної версії.

Для початку слід зазначити нововведення, що стосуються ринку трудових ресурсів. Тепер колективна угода працівників і роботодавців є обов'язковим атрибутом взаємин двох сторін. Ще роботодавцям розширили список причин, по яким на законних підставах можна звільняти робітників. Сюди входить розголошення комерційних таємниць компанії, за передачу інформації технології виробництва, за недотримання техніки безпеки на виробництві, через неможливість виконувати свої обов'язки за станом здоров'я. А ось під заборону на звільнення потрапили працівники, які допрацювали до віку пенсіонера (винятком є ​​державні службовці).

Дуже цікавим нововведенням нових трудових законів стане дозвіл на ведення відеоспостереження за процесом роботи. Однак працівників дуже порадує збільшення періоду обов'язкової відпустки на 4 дні. У разі роботи людини за ненормованим робочим днем, держава передбачила для нього ще додаткову відпустку на 7 днів, однак цей момент може регулюватися трудовою угодою. Тривалість безкоштовної відпуски за рік теж зросла: тепер це не 14 днів а 90 в році.

Новий кодекс також зрівняє права жінок і чоловіків, що виконують рівноцінну роботу. Зарплати в такому разі у них будуть рівні. Тарифікація розрахунку заробітної плати за роботу вночі збільшилася на 30%.

Новий кодекс подбає і про вагітних робітниць. Під час медичного обстеження з приводу вагітності організація буде зобов'язана виплачувати своїй працівниці середню заробітну плату за місяць.

Також у кодексі були переглянуті поступки і класифікація роботи, яка визнана шкідливою для здоров'я або небезпечною. Складена нове трактування для роботи, яка має особливий характер.

У підсумку хочеться відзначити, що в кодексі значно розширені права роботодавця. Це виражається в тому, що голова організації тепер має право відмовлятися від колективних переговорів в разі невдоволення робітників. Також управлінцям дозволили створювати свої нормативні акти на виробництві через розпорядження або наказ. Однак також варто відзначити, що права працівників теж розширилися, що виражається в збільшенні їх привілеїв та умови охорони праці та оздоровлення.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Внесено зміни до форми реєстраційних карток на проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

З травня цього року починають діяти вказівка КМУ з маркуванням 529/5, на основі якого вносяться поправки в рішення Мін'юсту від...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

07 Травень 2015, в 16:37

лист

Правда на нашому боці

Заступницею глави Міністерства юстиції нашої країни, Оксаною Іванченко, письмово підтверджені виявлення Заслуженим юристом...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

23 Липень 2015, в 13:15

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

Заказать звонок