Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Безкоштовне переведення дачних/ садових будинків в житлові

Мінрегіоном було запропоновано встановити на законодавчому рівні процедуру переведення дачної споруди в житловий будинок. У квітні цього року уряд нашої держави підтримав цю ініціативу. Про це повідомляється на веб-сайті КМУ.

Відповідно до встановленого порядку при переході дачного будиночка в житловий принциповим вважається дотримання норм, встановлених відповідними органами контролю. Сама процедура проводиться на безкоштовній основі у результаті взаємодії власника з органами місцевого самоврядування, які адміністративно закріплені за вказаною земельною ділянкою.

Початком розгляду процесу присвоєння дачному будиночка статусу житлового будинку є подача прохання до виконавчого органу села, селища, міської ради (якщо в селі немає виконавчого органу - документи подаються сільському голові). У перелік документів, для оформлення статусу житлового будинку входить:

  • заява, заповнена згідно стандартній формі;
  • копії документів, що підтверджують права на власність будинком;
  • при наявності співвласників - їх письмову згоду;
  • результати огляду будинку на відповідність до встановлених правових норм.

Після цього органом місцевої влади розглядається прохання про переведення будинку в статус житлового, при цьому вивчаються всі подані документи і висновок огляду. Рішення має бути прийнято протягом одного місяця з дня подачі документів, після цього виноситься рішення про дозвіл або відмову в проханні.

Після того, як рішення буде прийнято, власнику протягом 3 днів повинні повідомити про нього.

Якщо в проханні відмовлено, то власник за законом має право ще один раз подати прохання про розгляд цієї справи. Цей факт закріплений 4 пунктом вищевказаного порядку.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Презумпція виправлення

Законопроект про презумпцію виправлення

У Верховній Раді розглядається проект закону, в якому пропонується повністю переглянути підхід до умовно-дострокового звільнення...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

20 Квітень 2017, в 08:56

Заказать звонок