Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

З 5 жовтня в Україні з'являться приватні судові виконавці

Закон України «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів» набуває чинності 5 жовтня 2016 року. Залишилося всього 9 днів до того, як в країні поряд з виконавчою службою з'являться приватні фахівці, які зможуть займатися виконанням рішень суду.

З моменту вступу в силу нового закону, попередній «Про виконавче провадження» втратить свою актуальність, і система приведення в дію рішень суду в Україні зміниться докорінно.

Навіщо знадобився новий закон

Необхідність прийняття нового закону виникла давно. Сьогодні отримання позитивного рішення суду ще не означає захисту своїх прав, адже належить буквально домагатися його виконання. Як показує статистика, через велику завантаженість виконавча служба України в термін, виконує не більше 5% рішень судів. А більшість з них взагалі не виконуються, і заявники змушені знову звертатися в суди.

Експерти відзначають, що така низька статистика роботи судових приставів пов'язана не тільки з великою кількістю роботи, а й з корупційною складовою. Боржникам не складає особливих труднощів підкупити інспектора, і той просто не помічає їх майна, яке має стягнути і закриває справу через відсутність у відповідача коштів. А може просто відкласти потрібну справу і потім закрити його, по закінченню терміну передбаченого законом на виконання.

Самі заявники також страждають від корупції. Ні для кого не секрет, що інспектори виконавчої служби часто вимагають додаткову грошову мотивацію за свою роботу. Люди змушені або погоджуватися давати хабарі за виконання рішення виграного суду, або наймати юристів і починати провадження з виконавчою службою. Третій варіант не передбачений, тому що служба державних виконавців є монополістом.

Які переваги дає новий закон

З 5 жовтня ситуація має змінитися докорінно. З введенням інституту приватних виконавців у людей з'явиться вибір, вони можуть звернутися в держслужбу або приватну структуру.

Приватні судові виконавці будуть мотивовані якнайшвидшим чином виконати свою роботу, тому що їх дохід буде становити певний відсоток від стягнутого майна або грошових коштів. На кожну конкретну справу буде складатися контракт, в якому зазначено винагороду виконавця. Приватні компанії будуть конкурувати не тільки з держслужбою, а й між собою, по аналогії з приватними нотаріусами. Це буде додатковим стимулом, щоб працювати ефективно і встановлювати розумні гонорари.

Чи будуть приватні судові пристави працювати як колектори

Після прийняття нового закону про судочинство, у багатьох виникли побоювання через активізацію колекторських фірм. Але в самому документі прописані спеціальні умови, які будуть регулювати роботу приватних виконавців, а саме:

  1. Приватні виконавці працюють за ліцензією і прив'язані до певної території, отримати ліцензію на право діяльності зможуть лише люди з юридичною освітою і стажем роботи за професією не менше 2 років.
  2. Кожен виконавець зможе працювати тільки в своєму окрузі, він буде територіально прив'язаний до місця реєстрації юридичної особи за аналогією з приватними нотаріусами.
  3. Нова служба не може виконувати рішення пов'язані з передачею дітей між батьками, отримувати борги на користь держави або вилучати їх у державних структур, а також займатися конфіскацією житла і виселенням громадян.
  4. Буде створено спеціальну комісію, до якої можна подати скаргу на дії приватного виконавця.

Очікується, що з 5 жовтня 2016 року в Україні відбудеться прорив в області виконання судових рішень, хоча на стадії становлення нової служби і можуть виникнути певні проблеми.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок