Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Рішення суду про припинення іпотеки не потрібно при погашенні кредиту

У ВСУ звернувся позичальник, який просив припинити дію кредитного договору, і винести рішення суду про припинення іпотеки на підставі сплати ним всієї заборгованості за договором. В рамках розгляду даної цивільної справи вищий судовий орган України сформував таку позицію.

Відповідно до Цивільного Кодексу зокрема статті 526, 530 і 610 договір іпотеки підпадає під цивільно-правові відносини і повинен виконуватися відповідно до встановленого в укладеному договорі порядку, а також вимог чинних законів України.

У тому випадку, якщо позичальник не виконує умови контракту, то фінансова установа видала позику, має право вимагати його дострокового погашення, в тому числі через судові інстанції. У такій ситуації виникає два варіанти розвитку подій. Або клієнт самостійно збирає кошти і достроково виплачує всю затребувану заборгованість з урахуванням покладених відсотків і нарахованих штрафних санкції. Або ж таке рішення приймається судом і тоді, особа що кредитується зобов'язана виконати ті ж дії, але вже на підставі постанови суду. Також має право випадок, коли клієнт самостійно вирішив достроково погасити іпотеку. У такій ситуації банк не має права відмовити і повинен надати рахунок на суму коштів, що залишилися по тілу кредиту, відсоткам, а також додаткові витрати у зв'язку з достроковим погашенням кредиту, якщо вони прописані в укладеному договорі.

Незалежно від початкового розвитку ситуації, якщо всі рахунки за іпотечним контрактом сплачені і зараховані на рахунок іпотекодержателя - договір автоматично вважається припиненим. Після цього ні позичальник, ні банк, не зобов'язані проводити додаткових дій, наприклад звернення до суду, для того щоб визнати договір завершеним. Тобто, не має значення, була вся сума сплачена добровільно або за рішенням суду, головне, що гроші в повному обсязі зараховані на рахунок кредитної організації.

Окремо варто відзначити, що якщо позичальник не виконує умови договору, але банк не висунув вимог дострокового погашення всієї заборгованості. То, особа що кредитується не зобов'язана починати цей процес, і може і далі погашати заборгованість за іпотечною угодою.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Презумпція виправлення

Законопроект про презумпцію виправлення

У Верховній Раді розглядається проект закону, в якому пропонується повністю переглянути підхід до умовно-дострокового звільнення...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

20 Квітень 2017, в 08:56

Заказать звонок