Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Суд може змінити розмір оренди землі, якщо була переглянута її грошова вартість

ВСУ постановив, що головним фактором, що впливає на орендну вартість землі, є його нормативна грошова оцінка. У разі її перегляду в договір оренди можна внести правки за обопільною згодою сторін або через суд.

На розгляд ВСУ було винесено справу номер 6-325цс16, пов'язане зі зміною суми оцінки земельної ділянки. При розгляді даної справи суд сформував таку правову позицію.

Беручи за основу першу і другу частину 21 статті Закону «Про оренду землі» можна з упевненістю сказати, що орендна плата за користування земельною ділянкою є платежем, внесеним орендарем за право використовувати земельний наділ на свій розсуд, дотримуючись пунктам укладеної угоди. Розмір платежів, терміни користування та інші нюанси можуть бути встановлені виключно у рамках укладеного двостороннього договору. Терміни ж внесення орендних платежів встановлюються з положень, прописаних в Податковому кодексі. У статті 289 даного документа визначено, що розмір орендних внесків і податкових виплат встановлюється на основі проведеної оцінки розглянутого ділянки землі.

Приводом для проведення такої оцінки може служити відповідні рішення, видане місцевими виконавчими органами, що представляють діючу владу. Також таке рішення може прийматися уповноваженими представниками місцевого самоврядування. У контракті сума орендної плати повинна бути вказана з додаванням умовних способів і терміни розрахунку і зазначенням інших нюансів.

Згідно з тим же законом, будь-які зміни в орендний договір можуть вноситися лише за обопільною згодою сторін. Якщо ж угоди з цього питання досягти не вдається, тоді розгляд цієї справи передається до відповідних судових інстанцій.

Розірвання також можливо за згодою обох сторін. Але потрібно зробити застереження, що це не повинно входити в протиріччя з прописаними в договорі пунктами і нормами українського законодавства.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

лист

Правда на нашому боці

Заступницею глави Міністерства юстиції нашої країни, Оксаною Іванченко, письмово підтверджені виявлення Заслуженим юристом...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

23 Липень 2015, в 13:15

Заказать звонок