Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Суд тепер зобов'язаний встановити початкову вартість іпотечного предмета перед його стягненням

В ході одного з недавніх засідань ВСУ, а конкретно палати з розгляду цивільних справ, було розглянуто справу за позовом банку проти одного зі своїх злісних боржників. Головна вимога полягала в негайному стягнення виниклої заборгованості за взятими кредитними зобов'язаннями.

В результаті розгляду даної справи була сформована наступна правова позиція.

У нормах чинного законодавства прописано, що при запуску процесу стягнення заборгованості за іпотечними зобов'язаннями суд зобов'язаний вказати наступну ключову інформацію:

  • Сумарний обсяг вимог, що включає в себе абсолютно всі складові. Це дозволить вивести точну кількість коштів, яке необхідно сплатити іпотекодержателю із загальної вартості предмета позики.
  • Детальний перелік вжитих заходів, що забезпечують належний рівень збереження іпотечного предмета, аж до моменту його фактичної реалізації. Він навіть може бути переданий в управління довіреній особі, якщо того вимагають обставини.
  • Повинен бути обов'язково вказано обраний спосіб продажу. Всього використовується на вибір два варіант. Перший полягає в проведення публічних аукціонних торгів. Другий запускає спеціальну процедуру, хід якої прописаний в законодавчій базі.
  • Також буде вказана стартова ціна розглянутого предмета іпотечної позики. Саме з неї і буде дано старт подальшої реалізації.

У справі, що розглядається в суді першої інстанції було винесене рішення, з яким повністю погодився апеляційний суд. Зокрема, було прийнято рішення про стягнення заборгованості шляхом продажу іпотечних предметів в рамках відкритого аукціону. Стартова ціна в такому випадки визначається компетентними оціночними органами.

При цьому в цій справі початкова ціна предметів, що виставляються на публічні торги, була призначена. Таке рішення пояснювалося необхідністю проведення спеціальної експертизи компетентними органами, як того вимагає діючі законодавство. Судовою інстанцією було виявлено, що призначення ціни за нормами 38 статті Закону «Про іпотеку» буде безпосередньо вступати з протиріччя з нормами 39 і 43 статей все того ж законодавчого документа.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

документація із землеустрою

Погодження документації із землеустрою

У лютому поточного року був прийнятий законопроект, згідно з яким можна підтвердити права на володіння землею двома шляхами: при...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

05 Червень 2015, в 10:10

Заказать звонок