Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

НБУ поліпшив умови видачі валютних ліцензій фізособам

Нещодавно НБУ провів велику реформу, яка полегшує процес видачі ліцензії, яка дозволяє фіз. особами проводити операції, що стосуються переказу валюти. Щоб зрозуміти всі плюси проведеної реформи, пропонуємо розглянути сутність змін і розглянути кожне з них.

Отже, зміни в першому розділі полягає у формуванні додаткового положення, де диктуються умови законного відкриття рахунку особою, яка перебуває за територіальними межами впливу влади України. Обов'язкова умова - знаходження за кордоном не повинно бути тривалим, а саме не більше півроку. Після приїзду особа може 2 місяці користуватися послугами банку без наявності документа, що дозволяє здійснювати певні операції з валютою (мається на увазі зберігання не національної грошової одиниці), проте протягом цього періоду обов'язково необхідно оформити ліцензію.

Що стосується тривалого перебування фіз. особи за межами нашої країни (більше пів року), то в такому випадку дозволяється зберігати свої заощадження без ліцензійного документа протягом 2 років з дня приїзду на Україну. За цей проміжок часу особа зобов'язана отримати ліцензію на валютні операції у НБУ.

Варто відзначити, що під цю поправку не потрапляють ті люди, які здійснюють переказ валюти на цей рахунок. Для проведення цієї операції в обов'язковому порядку необхідно наявність ліцензії.

Також відкрити рахунок і покласти туди грошові кошти може особа, яка на даний момент не є резидентом України. Проведення будь-яких операцій, пов'язаних з переведенням валюти стане доступно після того, як вона доб'ється визнання свого статусу резидента нашої країни. Причому, за два роки з моменту зміни статусу особа повинна домогтися наданням йому документа, який дозволяє йому проводити певні валютні операції на території нашої країни і у відповідності з нашими законами.

Ліцензія буде діяти протягом 1 року для підприємців і 3 роки для звичайних фіз. осіб. Після закінчення регламентованого відрізка часу необхідна повторна видача права на легальне використання грошових коштів зарубіжного походження.

Підводячи підсумок, варто відзначити, що ця поправка дуже полегшує життя українцям, які повертаються із-за кордону після заробітків. Причому вони зможуть продовжувати виїжджати за кордон для роботи та здійснювати перекази своїм рідним через банки України.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок