Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Подача відомостей про кінцевого бенефіціара

Вищим законодавчим органом України від 21 травня поточного року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України« Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».

Законодавчий проект збільшив відрізок часу на збіру інформації про бенефіциарних власників юр. осіб до вересня цього ж року. Останній день здачі документів датується двадцять п'ятого вересня.

До переліку обов'язкових учасників збору інформації про бенефіціара не ввійшли організації релігійної спрямованості, держ. установи, учасники комунального господарства і юр. особи, статус учасників якого відповідає бенефіціарному власнику.

У тому випадку, якщо такої особи немає, складається документ, в якому йдеться про те, що поточна організація не має бенефіциарних власників. Однак ініціатори створення законопроекту не роз'яснили, що саме повинен містити такий документ. Унаслідок цього залишається не зрозумілим чи обов'язково потрібна подача пакету з документами або достатньо буде в потрібній графі анкети вказати необхідні відомості.

Варто відзначити, що Міністерство юстиції провело ряд заходів, які спрощують реалізацію вище зазначеного законопроекту.

У них входять наступні накази:

  • ті сторінки картки для реєстрації, де не заповнені поля, в яких йдеться про поточний стан юр. особи, яка в свою чергу відноситься до ЄДР (Єдиному державному реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), не повинні бути подані або заповнені.
  • картка номер чотири повинна бути надрукована з обох сторін друкованого паперу або з однієї.

Таким чином, Міністерство юстиції України змогло оптимізувати процес збору інформації про бенефіціарів. Також завдяки цьому стало можливим створення форми 4 на одному аркуші для завірення у нотаріуса. У порівнянні з минулим порядком, процедура значно спрощена, оскільки раніше необхідно було завіряти всі сторінки форми.

У тій же мірі полегшилася процедура подачі документів. Сьогодні дозволяється відправляти документи поштою, що виключає довгі черги при особистому поданні документів.

У разі приховування або неподання в термін інформації про бенефіціара компанії державою передбачено адміністративне покарання у вигляді грошової виплати у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів звичайних громадян. У кількісному еквіваленті штраф може досягти показника 8 500 грн. До відповідальності притягується глава організації або особа, яка виконує його обов'язки.

Нещодавно стартував пробний проект «Попередній розгляд документів», за яким юр. особа має можливість надати згідно з місцем свого розташування документи в електронному форматі відповідному реєстратору. Після чого перевіряюча особа проведе попередню оцінку документа про внесення будь-яких поправок інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів). До плюсів цього проекту можна віднести подальшу передачу права на позачергову подачу справжніх документів.

Для довідки необхідно відзначити деяку інформацію, зазначену в пояснювальній записці до законопроекту. На початок року в Україні було зареєстровано 1 822 000 юридичних осіб, у той час як реєстратор протягом одного свого робочого дня має можливість обробити тільки 50 пакетів з документами. Оцінюючи ці цифри, можна констатувати, що використання попередніх перевірок в електронному форматі не лише дозволить оптимізувати роботу реєстраторів, але й прискорить процедуру подачі документів, що у свою чергу буде сприяти підвищенню ефективності роботи всього Міністерства юстиції.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

ОБЕРЕЖНО! Несправедливі умови договорів

Останнім часом, у договірних взаємовідносинах між підприємствами та фізичними особами, набула поширення практика застосування в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

01 Квітень 2015, в 18:30

Заказать звонок