Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

На плечі інтернет-магазинів хочуть покласти відповідальність за невідомих продавців

В українському парламенті розглядається законопроект № 4047, в якому передбачена відповідальність інтернет-магазину перед покупцем, навіть якщо сайт, виступав в ролі посередника.

Автор законопроекту нардеп Олександр Фельдман пропонує розширити відповідальність торгових онлайн-майданчиків перед покупцями. На сьогоднішній день веб-ресурси, що працють за схемою онлайн-маркету, тобто надають на своему сайті місце під розміщення товарів інших продавців, не несуть відповідальності перед покупцем. На різних проектах існують спеціальні програми по гарантуванню угоди, але фактично якщо продавець не виконає свої зобов'язання, то сайт, на якому було розміщено оголошення про продаж, не несе за це відповідальність.

У запропонованому законопроекті пропонується в якості відповідача призначати інтернет-магазин, на якому було розміщено інформацію про товар. У тому випадку, якщо за підсумками угоди покупець виставляє претензії до продавця, а онлайн-маркет не може йому в цьому допомогти, надавши персональні дані достатні для розгляду питання в суді.

У разі прийняття закону інтернет-магазини будуть змушені подавати заявки та перевіряти дані на фізичну або юридичну особу, перед тим як дозволити їй вести торгівлю через сайт. Як це зробити в реальності і чи готові люди при реєстрації на онлайн-маркеті вказувати реальні паспортні дані, місце проживання та ідентифікаційний код?

Ініціатор закону Олександр Фельдман зазначає, що подібні норми законодавства успішно функціонують в Китаї. Але можливо ідея його закону була запозичена у депутатів РФ, де як раз проходить узгодження аналогічний законопроект. Місцеве інтернет-спільнота негативно зустріло таку пропозицію, і вказує, що це призведе до різкого скорочення обсягів онлайн-торгівлі.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

вирішення будь - якої проблеми

Креативний підхід до будь - якої проблеми

Адвокати Юридичної фірми "Курчин і Партнери" готові креативно розібратися з будь-якою проблемою і дістатися в будь-яку точку 24...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

21 Липень 2015, в 13:14

Заказать звонок