Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

З вересня звернення до суду значно подорожчає

З вересня поточного року судовий процес на Україні буде стягувати більший податок. Реформа передбачає повний перерахунок зборів у всіх судових залів з урахуванням категорій платників податків. Більші суми стягуватимуться з юр. осіб.

Основні зміни, які закладені в нововведення до встановлення ставок судового збору, полягають в наступному:

  • все різновиди справ, за що не стягують збір, були переглянуті і цей перелік скорочений. Тепер всі справи, пов'язані з обмеженням, втратою або відновленням цивільної дієздатності будуть проходити із стягненням цього податку. Також для справ з присвоєнням дієздатності особам, які не досягли віку 16 років, цей внесок теж буде збиратися.
  • скорочення переліку осіб, яким надається пільга та звільняються від судових внесків. Тепер пільга не поширюється на учасників справ, які пов'язані з дискримінацією за расовою ознакою, а також кілька держорганів, співробітники яких не платили збір.
  • ще скасування пільг торкнулася деяких суб'єктів, які пов'язані з діяльністю народної влади. Однак збір з них буде знято, якщо в суді буде доведена провина або причастя даної особи до правопорушення.
  • ще одна зміна торкнулося юр. осіб, а саме зниження максимально можливого судового збору при задоволенні поданого позову. Тепер нормою для юр. особи стане внесок об'ємом в 1,5 позову, але не менше 1 мінімальної зарплати. Ситуація з фіз. особою дещо інша: для неї 1% позову і не більше 5 мінімальних зарплат.
  • як вже було зазначено на початку, перерахунок навантаження розподілу розміру внеску, з великою перевагою для юр. особи - також були вирівняні розміри ставок при подачі в господарський або адміністративний суди. Наприклад, при позовній скарзі в два суди одночасно збір складає 1,5% розміру позову, проте не менше мінімального заробітку. Єдина невідповідність у обсязі збору встановилося для верхньої межі, що стосується лише господарського суду. Він склав 150 мінімумів заробітної плати.
  • ще одна особлива зміна полягає в тому, що перестав діяти фіксований збір для судових розглядів;
  • ставка судового обкладання зросла.

Виходячи з цього логічним буде звертатися до адвоката в спірних питаннях і розглядах, поки звернення до суду не стане ще дорожче.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок