Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

З вересня звернення до суду значно подорожчає

З вересня поточного року судовий процес на Україні буде стягувати більший податок. Реформа передбачає повний перерахунок зборів у всіх судових залів з урахуванням категорій платників податків. Більші суми стягуватимуться з юр. осіб.

Основні зміни, які закладені в нововведення до встановлення ставок судового збору, полягають в наступному:

  • все різновиди справ, за що не стягують збір, були переглянуті і цей перелік скорочений. Тепер всі справи, пов'язані з обмеженням, втратою або відновленням цивільної дієздатності будуть проходити із стягненням цього податку. Також для справ з присвоєнням дієздатності особам, які не досягли віку 16 років, цей внесок теж буде збиратися.
  • скорочення переліку осіб, яким надається пільга та звільняються від судових внесків. Тепер пільга не поширюється на учасників справ, які пов'язані з дискримінацією за расовою ознакою, а також кілька держорганів, співробітники яких не платили збір.
  • ще скасування пільг торкнулася деяких суб'єктів, які пов'язані з діяльністю народної влади. Однак збір з них буде знято, якщо в суді буде доведена провина або причастя даної особи до правопорушення.
  • ще одна зміна торкнулося юр. осіб, а саме зниження максимально можливого судового збору при задоволенні поданого позову. Тепер нормою для юр. особи стане внесок об'ємом в 1,5 позову, але не менше 1 мінімальної зарплати. Ситуація з фіз. особою дещо інша: для неї 1% позову і не більше 5 мінімальних зарплат.
  • як вже було зазначено на початку, перерахунок навантаження розподілу розміру внеску, з великою перевагою для юр. особи - також були вирівняні розміри ставок при подачі в господарський або адміністративний суди. Наприклад, при позовній скарзі в два суди одночасно збір складає 1,5% розміру позову, проте не менше мінімального заробітку. Єдина невідповідність у обсязі збору встановилося для верхньої межі, що стосується лише господарського суду. Він склав 150 мінімумів заробітної плати.
  • ще одна особлива зміна полягає в тому, що перестав діяти фіксований збір для судових розглядів;
  • ставка судового обкладання зросла.

Виходячи з цього логічним буде звертатися до адвоката в спірних питаннях і розглядах, поки звернення до суду не стане ще дорожче.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

Правосуддя в умовах карантину

У зв’язку із запровадженням на всій території України карантину та пов’язаних з ним обмежень, більшість громадян, підприємців та...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

03 Квітень 2020, в 16:43

Заказать звонок