Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Юридична особа має право витребувати заборгованість по ПДВ в судовому порядку

ВАСУ прийняв рішення по касаційній скарзі приватного підприємства до Житомирської податкової інспекції та обласному казначейству, і постановив стягнути з держави суму своєчасно непогашеного ПДВ.

У своїй декларації компанія «Атем-Франк» вказала суму необхідної компенсації ПДВ в розмірі 1,5 млн. грн. Після закінчення терміну повернення цих коштів гроші на рахунок компанії так і не надійшли, тому її адвокати подали позов до місцевого господарського суду про стягнення даної заборгованості з бюджету області. Суд був успішно виграний, але захисники представників державної адміністрації і казначейства подали касаційну скаргу, і розгляд справи було передано до вищої інстанції.

Всі судові розгляди у цій справі були успішно виграні компанією «Атем-Франк», до тих пір, поки справа не дійшла до Верховного Суду України. Він скасував прийняті раніше рішення і визнав їх незаконними, тому що позивач вибрав неправильний спосіб захисту своїх прав. Тобто, згідно з діючими нормами законодавства підприємець, який потрапляє під дію податкової норми про компенсацію ПДВ, не може витребувати її з бюджету в судовому порядку. Він повинен подавати судовий позов про бездіяльність місцевої податкової адміністрації та казначейства, а такої претензії заявлено не було. Також платник ПДВ має право вимагати від місцевого казначейства виконання покладених на нього зобов'язань, що також не було заявлено в позові.

Проти юридичного висновку винесеного ВСУ виступив Вищий Адміністративний Суд України, куди була подана чергова касаційна скарга, але вже від адвокатів «Атем-Франк». ВАСУ не погодився з висновками ВСУ на підставі того, що не був врахований принцип ефективності захисту прав потерпілого. Позивач має право вимагати стягнення суми неповерненого ПДВ з бюджету, тому що в даній ситуації цей спосіб є найбільш ефективним з точки зору відновлення його законних прав, а сума неповерненого ПДВ, після завершення термінів її компенсації, повинна розглядатися як заборгованість по бюджету.

Таким чином, в країні створено прецедент того, що платник ПДВ у разі прострочення його компенсації може витребувати цю заборгованість в судовому порядку з державного бюджету.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок