Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Автовласникам: як захистити свої права?

Законопроект «Про безпеку дорожнього руху», що викликав чергову хвилю критики, було нещодавно оприлюднено і готується до впровадження. Присутня величезна кількість невідповідностей посилань на змінені статті Кодексу про адміністративні правопорушення. Також наголошується на розбіжностях у вмісті офіційно опублікованого документа з текстом, прийнятим депутатами у другому читанні, що в принципі неможливо і піддає сумніву законність поправок. Однак, чим більше в законі «прогалин», тим більше шансів його оскаржити і законно захистити свої права, чи не так?

 1. Мабуть, одним з найбільш обговорюваних нововведень є особиста адміністративна відповідальність за порушення ПДР юридичного власника автомобіля. Його особистість буде тепер визначатися згідно з державним номером. Власники автомобілів на території України повинні бути проінформовані про ТЗ.

  Неконституційність подібної правової норми вже була визнана Конституційним судом України у 2010 році (N23-рп / 2010). Крім того, чинні положення КпАП припускають особисту відповідальність порушника.

  Як можна убезпечити себе від сплати штрафів за порушення осіб, які керують автомобілем, давно вийшли з користування законного власника (переданим «за дорученням»)?

  Нові зміни до КпАП щодо автоматичного фіксування правопорушень ПДР визначають випадки звільнення від адмінвідповідальності, у тому числі: якщо засіб пересування, його номерний знак були втрачені громадянином внаслідок незаконних дій інших осіб, або на момент порушення ПДР таким транспортним засобом управляла інша особа. (Ст.14-2 КпАП).

  Отже, можна розшукати власника і належним чином переоформити автомобіль (складний варіант) або ж подати заяву в державні органи про викрадення, результатом чого стане занесення автомобіля в базу оголошених у розшук (оптимальний варіант).

  Крім того, КпАП визначає вікові обмеження призначення адміністративного покарання. Йому підлягають тільки особи, на момент порушення яким виповнилося повних 16 років (ст.12 КпАП). Тобто, гарантовано уникнути відповідальності може неповнолітній володар засобу пересування.

  Також автовласникам, можливо, не слід сподіватися на належне виконання своїх функцій держорганами і самим через юристів (шляхом направлення запиту), дізнатися кількість автомобілів, зареєстрованих за ними.

 2. Розслідування факту порушення закону буде здійснюватись відповідно до закону, який діє на певній території і в поточний момент. (Ст.8 КпАП).

  Обвинувачена сторона має право оскаржити прийняте рішення протягом 10 днів після його прийняття. Винятком не буде навіть випадок автоматичної фіксації порушення. Тому рішення суду набере сили тільки по закінченню 10 днів з моменту його прийняття, або вручення повідомлення, або відмову отримання.

  Трохи відрізняється процедура позбавлення прав керування водійським засобом від інших. Його дія набуває чинності на наступний день, після закінчення терміну, відведеного на оскарження прийнятого вироку суду.

  Якщо почався процес оскарження, то рішення не набуде чинності, поки процес не буде закінчено. Час очікування буде заморожено до з'ясування обставин.

  У разі оскарження штрафу, обчислення строків набрання чинності постанови про правопорушення призупиняється до розгляду скарг.

  Враховуючи зазначені положення закону, виникає питання, яким чином відбуватиметься повідомлення громадян, які перебувають на територіях, непідконтрольних України, а також «переміщених» всередині держави осіб.

  Тобто права таких осіб грубо порушуються вже на стадії повідомлення про намір притягнення до відповідальності. Проте, як випливає із зазначеного порядку оскарження постанов, воно взагалі не може вважатися чинним, якщо не підтверджений факт його отримання власником транспортного засобу або відмова в отриманні.

 3. Крім зазначених «упущень», обговорюваний закон знову передбачає обробку результатів даних, які були зафіксовані а автоматичному режимі, представником правоохоронних органів до моменту визначення приналежності засобу пересування людині по праву або до прийняття рішення по порушенню (хоча в ідеалі зафіксовані дані повинні викладатися автоматично в доступ в мережу Інтернет і направлятися до найближчого стаціонарного посту, для подальшого проведення процедури притягнення до відповідальності, як це робиться в цивілізованих країнах). Вкотре поправки не торкнулися засобів, які мають можливість фіксувати порушення в автономному режимі: з моменту порушення закону аж до відправки повідомлення про порушення і штрафом за адресою проживання винуватця пригоди. Але, як було зазначено вище, такий порядок дає додаткові можливості для оскарження постанови і позитивного результату в суді.

 4. Наприкінці, хочеться відзначити кілька «дрібних» проблем, які не вирішує даний закон, а саме - в ньому ніяк не встановлено порядок нарахування та зняття штрафних санкцій, коли господар засобу пересування є громадянином України, але не бере участі у русі на поточний момент - якщо бали нараховуються раз на рік тільки водіям; не відомо, як можна ознайомитись з повним списком штрафів і як переглянути історію погашення заборгованості державі.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Визначено порядок боротьби з корупцією

З квітня поточного року набирає чинності законопроект, який регулюватиме боротьбу з корупцією в країні. За взятими даними з...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

28 Квітень 2015, в 12:07

Заказать звонок