Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ

Верховною Радою України нещодавно був прийнятий дуже корисний законопроект, який визначив особливості укладення комерційних договорів в електронному форматі. Даний крок дозволить вийти українськії комерції на новий рівень відповідно до розвитку науково-технічного прогресу. Також це врегулює прийняття електронних угод і надасть захист їх учасникам, а також зможе припинити порушення закону в мережі під час укладання договору. В той же час впровадження такої процедури та інструментів її врегулювання дозволить прискорити процес інтегрування України до числа економічно розвинених держав і вникнути в їхні методи роботи.

Найважливішим результатом прийняття такого закону стало визнання юридичної ваги електронних угод на одному рівні з письмовими документами. Ще варто відзначити, що законодавці дали офіційну трактовку таких понять, як:

  • Електронна угода - певний комплекс дій і взаємодій, спрямований на придбання або зміну, а також на припинення цивільних прав, пов'язаних з використанням ІКТ-систем
  • Інтернет-магазин - метод реалізації продукції за допомогою електронного договору.

Також були розкриті права та обов'язки електронного продавця і покупця, визначено процедуру укладення угоди, були встановлені рамки і правила здійснення комерційних перерахунків, визначений контроль за поширенням рекламної інформації про товари і послуги, контроль за наявністю повної і правдивої інформації про товар, відомості про ліцензії, у разі її обов'язковості, особливі пояснення додаткової вартості продукту: роботи, послуги та податків, вартість доставки.

Ще було визначено, що результат операції в електронному просторі повинна підтверджувати чекова документація, формат якої теж носить електронний характер. У структуру чека обов'язково повинні увійти відомості про торгову особу, алгоритм прийняття претензій до продукції та умови гарантійної угоди.

Відзначається також підвищена увага до захисту персональних даних осіб, які здійснюють електронні угоди. Якщо одна зі сторін отримала в ході операції електронне повідомлення з персональними даними іншої особи, то вона зобов'язана зберігати їх конфідеціальність відповідно до закону України.

Ще одна обов'язкова умова дотримання законоправності дій під час електронної угоди - онлайн режим її проведення з використанням разового ідентифікатора для підтвердження статусу довіри сторін.

Як зазначалося вище, цей законопроект є новаторством у сфері здійснення та контролю комерційних угод. Його дії мають силу тільки щодо осіб, які визнані законом, як підприємець. Електронна угода не може бути укладена в онлайн режимі, якщо вона потребує нотаріального підтвердження. Також не санкціонованим є електронна угода з представниками влади. Під заборону укладення електронної угоди також потрапляє гральний бізнес.

За підсумком варто відзначити, що Президент уже схвалив даний законопроект і відзначив його правозахисну функцію, а також систематизацію укладення електронних договорів. Також було відзначено, що встановлення однакової ваги як електронної документації, так і письмової вказує на пріоритет переходу України до європейських стандартів.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок