У ВР подали законопроект, в якому група народних депутатів пропонує скласти реєстр осіб, чиє житло було зруйновано в результаті військових дій в зоні АТО, і компенсувати завдані ним збитки з бюджету країни.
Відповідно до законопроекту пропонується почати виплату компенсації в кінці 2016 або на початку 2017 року. Під відшкодування потрапляє житло і господарські споруди, а також майно, що знаходилося в них, яке було знищено в результаті військових дій в зоні АТО. Щоб вимагати компенсацію, заявник повинен надати документи, що підтверджують наявність майна, його знищення і неможливість подальшого використання.
Усі пошкоджені об'єкти розділять на три групи, в залежності від цієї класифікації і будуть встановлюватися розміри виплат:
- Об'єкт повністю зруйнований і не може бути відновлений.
- Об'єкт має істотні пошкодження. Потрібен капітальний ремонт інженерних систем і комунікацій.
- Об'єкт має незначні пошкодження і потребує поточного ремонту.
Кожен випадок має розглядатися окремо, спеціальна державна комісія встановить розмір завданого збитку і призначить суму компенсації. Передбачається, що відповідно до цього закону компенсація збитку буде проводитися в повному розмірі.
Заявник повинен буде відкрити розрахунковий рахунок в банку, на який і будуть нараховані кошти. Використання грошей буде перебувати під жорстким контролем з боку держави, їх дозволено витрачати тільки на ремонт або будівництво житла.
Даний законопроект вже отримав, як масу шанувальників, так і негативних відгуків. Прихильники стверджують, що парламенту давно слід було звернути увагу на майнові втрати громадян, які постраждали від військових дій в зоні АТО. А ось противники не впевнені, що в бюджеті достатньо фінансів для подібної компанії. Гроші можуть бути виділені, так званим «своїм людям», при чому в підвищеному розмірі, а реально постраждалі громадяни не отримають нічого. Тобто, фактично під приводом турботи про громадян можуть створити ще одну корупційну схему.
Схожі новини
Суд може змінити розмір оренди землі, якщо була переглянута її грошова вартість
ВСУ постановив, що головним фактором, що впливає на орендну вартість землі, є його нормативна грошова оцінка. У разі її перегляду...

Курчин та партнери
14 Червень 2016, в 11:45
Нові правила проведення податкових перевірок бізнесу
З 1 січня 2017 року в Україні діють нові правила податкових перевірок бізнесу. Вони були прийняті законом № 1797-VIII, який вніс...

Курчин та партнери
19 Березень 2017, в 17:22
Виїзд дитини за кордон
У квітні поточного року припиниться видача дітям тимчасового документа для відвідування територій інших держав. З цього місяця...

Курчин та партнери
08 Квітень 2015, в 22:40
Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку
У середині квітня цього року вищим законодавчим органом України був прийнятий новий законопроект, який уточнює особливості...

Курчин та партнери
21 Травень 2015, в 15:07