Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Законопроект про презумпцію виправлення

У Верховній Раді розглядається проект закону, в якому пропонується повністю переглянути підхід до умовно-дострокового звільнення. Автори законопроекту хочуть ввести в Україні «презумпцію виправлення», по якій вважається, що будь-який ув'язнений заслуговує право на достроковий вихід на свободу або заміну покарання більш м'яким, поки не доведено протилежне.

Пропонується внести наступні зміни в КПК. По-перше, всі ув'язнені при відбутті певного часу свого терміну мають право на УДЗ або послаблення умов утримання. Як і зараз ініціатива повинна виходити від них, для чого потрібно подати відповідне прохання адміністрації колонії. Але тепер не в'язень повинен доводити факт свого виправлення, а адміністрація повинна розглянути прохання і якщо прийнято рішення відмовити, вона надає докази, чому засудженого можна вважати менш небезпечним для суспільства.

Дану норму пропонується поширювати на всіх, в тому числі і на засуджених на довічний термін. Для них можливість застосувати презумпцію з'явитися після відбуття 10 років покарання, і в разі задоволення прохання, їм залишиться відсидіти ще 15 років. Також подати прохання про заміну виду покарання можна буде при досягненні віку 65 років, в такому випадку довічний термін можуть замінити на ще 10 років за гратами. Відлік нового терміна ув'язнення починається з дати, коли покарання було переглянуто і замінено на більш м'яке.

Дані зміни до кримінального кодексу поки є тільки пропозицією і поки рано говорити про те чи будуть вони прийняті взагалі. А ось інший закон, що визначає порядок досудового розслідування вже вступив в силу.

Згідно з ним до статті 290 КПК внесено наступні зміни:

  1. Час, який стороні справи потрібно на вивчення матеріалів не зараховується в строк досудового слідства.
  2. При розгляді двох справ одночасно, вважається що досудове слідство, на яке витрачено більше часу, поглинуло то, яке було завершено швидше.
  3. Якщо справи розглядалися в різний час, то терміни досудового слідства повинні підсумовуватися.
  4. Якщо підозрюваного оголосили в розшук, то на цей час досудове розслідування вважається тимчасово припиненим і воно продовжиться, тільки після того як щодо обвинуваченого знову з'явиться можливість проводити слідчі заходи.

Також тепер розширено список причин, які дозволяють оголосити підозрюваного в розшук. Якщо раніше слідство мало заявити, що обвинувачений зник і його місцезнаходження невідоме. То тепер причиною оголошення в розшук також є доведення факту того, що обвинувачений покинув країну або не ходить на слідчі заходи без наявності поважної причини.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Заказать звонок