Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

У КК України можуть додати статтю за сприяння в дачі хабара

На розгляд в Раду надійшов законопроект, в якому пропонується ввести кримінальне покарання для осіб, які надають посередницькі послуги при підкупі посадових осіб.

У новому законі запропоновано додати ще одну статтю до Кримінального кодексу України, в якій прописати покарання для осіб, які сприяють дачі хабара. Передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу і кримінальна у вигляді позбавлення волі.

Укладачі законопроекту не просто запропонували ввести покарання, але і розписали різні його типи, в залежності від ступеня правопорушення:

  • адмінштраф 50-400 нмдг або тюремне ув'язнення до 2 років, за допомогу в підкупі особи яка надає юридичні послуги;
  • адмінштраф 150-400 нмдг або тюремне ув'язнення до 2 років, за посередництво в дачі хабара особі, яка надає публічні послуги;
  • адмінштраф 500-1000 нмдг або тюремне ув'язнення на 2-5 років, за організацію дачі хабара посадовій особі, яка надає правові послуги;
  • адмінштраф 500-2000 нмдг або тюремне ув'язнення на 3-5 років, за сприяння в підкупі, коли злочин скоїв чиновник.

По третьому і четвертому пункту також передбачено тюремне ув'язнення до 7 років, якщо злочин скоєно щодо чиновника високого рангу, а також в залежності від мети і суми підкупу.

Особа, яка вчинила даний тип злочину може бути звільнена від покарання, якщо вчасно проінформує правоохоронні органи про підготовку дачі хабара і буде співпрацювати зі слідством. Скасування покарання не буде проводитися в тому випадку, якщо інформація про злочин з'явилася у правоохоронців заздалегідь з інших джерел. В такому випадку можна розраховувати на пом'якшення покарання в обмін на сприяння.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що даний крок повинен стати логічним продовженням оголошеної боротьби з корупцією у всіх її проявах.
Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Чи може банк забрати подаровану іпотечну квартиру

Коли дійсна іпотека

Громадянська палата ВСУ, на одному зі своїх планових засідань, розглянула позов, поданий банком на купувальницю квартири в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

25 Серпень 2016, в 14:44

Комментарии

Заказать звонок