Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

У середині квітня цього року вищим законодавчим органом України був прийнятий новий законопроект, який уточнює особливості правових взаємовідносин жителів багатоквартирного будинку з питань власності.

У першу чергу варто сконцентрувати увагу на тому, що згідно з цим законом по закінченню 1 року з дня початку дії рішення Верховної Ради управління багатоквартирними будинками здійснюватиметься ОСББ. Протягом зазначеного строку всі ЖЕКи будуть розформовані в ОСББ, з чого випливає, що поки не буде сформований нововведене установи, жек не буде розформовано і продовжуватиме виконувати свої функції. Якщо в зазначений термін ОСББ створено не буде, місцеву владу будуть обирати фіз. особу, яка буде надавати інтереси мешканців. Між вибраним обличчям і владою буде укладатися угода про надання необхідного обслуговування мешканцями. Цей договір буде діяти один рік. Умови цієї угоди можуть подовжено на такий же термін, якщо жодна зі сторін за місяць до його закінчення не виявила бажання розірвати його в односторонньому порядку.

Керуюча особа, яка представлятиме інтереси будинку, повинна вибиратися на конкурсній основі шляхом голосування всіх співвласників. Варто відзначити, що максимальну кількість голосів від імені одного співвласника буде залежати від площі, яка належить йому. Однак якщо кімнати одного співвласника займають всього 50% від загальної площі будинку, то ця людина буде володіти правом на 1 голос. Ухвалення рішення повинне підкоряться основному принципу більшості, тобто воно буде вважатися прийнятим, якщо за це проголосує половина голосів плюс 1 голос.

Законопроект провів також деталізацію речей, які можуть розглядатися як спільні. Земельна ділянка, яка приписана до дому, надається в користування співвласникам абсолютно безкоштовно на законних підставах. Що стосується права на передачу землі таких ділянок, то Кабмін ще буде розглядати це питання.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

реформа охорони здоров" я

Реформи системи охорони здоров'я

На початку липня поточного року вищий законодавчий орган України зареєстрував три нові законопроекти, які реформували систему...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

10 Липень 2015, в 10:49

Заказать звонок