Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Особливості зведення огорож

Представники влади з питань архітектурно-будівельного контролю уточнили особливості встановлення огорож між сусідніми земельними ділянками.

При складанні планування земельного угіддя і його забудови власник повинен враховувати наступні моменти:

  • бажання на законних підставах оточуючих власників земельних ділянок;
  • загальноприйняті вимоги згідно питань будівництва та планування;
  • допустимі показники висоти споруди, мінімально дозволена відстань між будівлями, відстань до кордонів сусідньої ділянки.

Що стосується установки огорожі на ділянці, то правильний порядок зведення цієї споруди прописаний у відповідному нормативно-правовому акті, який описує основні принципи будівництва в населених пунктах.

Згідно з встановленими Санітарними вимогами  по зведенню огорожі для земельних угідь та інших споруд проектування процесу встановлення огорожі необхідне тільки для запропонованих умов охорони і використання будови. Не дозволяється використовувати паркани, висота яких перевищує 2 м. Винятком вважаються стіни, які служать підпорою певних споруд. У нижній частині забору допускається наявність просвіту не більше 0,7 м. Наявність цього зазору не обов'язкова, огорожа може бути суцільною в нижній частині. Верхня частина огорожі  повинна бути прозорою.

Виникаючі розбіжності при установці огорож вирішуються відповідно Земельного кодексу. Наприклад, одна зі статей свідчить, що кожен власник повинен дотримуватися принципів добросусідства. Це означає, що розташування огорожі повинно бути таким, щоб якомога менше незручності принести власникові сусідньої ділянки.

Також за Земельним кодексом законною підставою вирішення розбіжностей з питань землі є рішення суду, місцевого органу самоуправління або органом влади, що представляє закон в даній сфері діяльності.

Вирішення основних питань стосовно установки огорожі на законодавчому рівні є дуже важливим, так як переважаюча більшість суперечок сусідів будується на питанні території ділянки та розташування на ній огорожі без суттєвих порушень кордонів власності. 

Оцінка: 
Середнє: 4 (3 голоси)

Схожі новини

Заказать звонок