Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Незаконне захоплення землі сусідом

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
22 Лютий 2016, в 17:05

Земельні спори між власниками сусідніх ділянок поширене явище. Недобросовісні сусіди можуть без вашого відома зрушити кордон і навіть обнести її капітальним парканом.

При виникненні земельного спору з сусідом починати слід з підтвердження кордонів своєї ділянки. Для цього буде потрібен технічний паспорт на землю, свідоцтво на право власності та виписка з земельного кадастру. Після того як на руках є всі докази вашої правоти, можна використати один з двох способів відновлення законних меж.

Спосіб перший звернення до місцевих органів влади. Слід написати заяву, в якому детально викласти суть конфлікту з сусідом і прикласти до нього документи, що підтверджують вашу правоту. На підставі цієї заяви повинна бути проведена звірка з даними державного земельного реєстру, а також встановлення меж ділянки на місцевості. Після чого місцеві органи влади виносять припис про те, що межі ділянки повинні бути відновлені, а сусід зобов'язаний демонтувати незаконні споруди. Мінус даного методу в тому, що таке рішення місцевої влади носить рекомендаційних характер і по ньому неможливо отримати компенсацію збитку.

Другий спосіб має на увазі звернення до суду. Необхідно скласти позов, в якому викласти суть проблеми і вказати свої вимоги. Крім відновлення кордонів і демонтажу незаконних споруд можна вимагати відшкодування моральної чи матеріальної шкоди заподіяної діями сусіда. Також буде потрібно заплатити державне мито. Плюс другого варіанту в тому, що рішення суду є обов'язковим до виконання, а всі судові витрати можна додати до суми компенсації матеріального збитку.

Земельний адвокат нашої юридичної компанії допоможе провести первинну експертизу документів. Вибере оптимальний варіант вирішення земельного спору у вашій конкретній ситуації.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок